Чим краще зробити фасад будинку? Найкращий матеріал для оздоблення фасаду будинку

чим краще зробити фасад будинку

Закінчили будівництво омріяної оселі за містом або придбали невеличкий будинок, але в обох випадках вас не влаштовує зовнішній вигляд фасаду і вас турбує питання: чим краще зробити фасад будинку? Адже це перше, що ви та перехожі будуть бачити прогулюючись вуличкою. 

Провідні фахівці компанії “Sotex Trade”, у цій статті, розкажуть, які існують матеріали для зовнішнього оздоблення фасаду будинку, чим кожен з цих видів відрізняється та що краще обрати для. 

Що необхідно врахувати при виборі матеріалу для оздоблення фасаду будинку

Зовнішнє облицювання будинків – це не лише естетично привабливий фасад, але й доволі практичний шар, який виконує ряд захисних функцій. Зокрема, правильно підібрані матеріали для обробки будівлі та якісно виконаний монтаж, забезпечують захист зовнішніх стін від негативних впливів природних факторів, пошкоджень внаслідок підвищеної вологи, а також частково виконують функцію утеплення та допомагають підтримувати оптимальні показники мікроклімату у будинку. Тому обираючи матеріал для обробки зовнішнього фасаду, варто звернути увагу на такі показники як:

 • стійкість матеріалу до підвищеної вологості повітря та різких перепадів температур;
 • міцність та стійкість до механічних пошкоджень;
 • шумоізолюючі властивості;
 • герметичність покриття;
 • вогнестійкість;
 • легкість монтажу та догляду;
 • вартість;
 • термін експлуатації;
 • дизайн.

Також якість матеріалів для оздоблення будинків та громадської забудови, обов’язково повинна бути затверджена відповідними сертифікатами та відповідати державним будівельним нормам, стандартам безпеки та гігієнічно-екологічним вимогам. 

Які є найпопулярніші матеріали для фасаду будинку?

Як і методів оформлення фасаду, так і матеріалів для його здійснення існує чимало. Наприклад, найпопулярнішими методами сьогодні є:

 • метод мокрого фасаду, який виконується шляхом нанесення на стіни штукатурки;
 • вентильований фасад – для облицювання використовують якісний сайдинг або сендвіч-панелі;
 • метод кам’яного облицювання – для оздоблення використовують штучний або натуральний камінь.

А які переваги та недоліки кожного з перерахованих матеріалів для облицювання, який матеріал є більш практичним та довговічним та чим обробити екстер’єр будинку, розповідаємо далі. 

Камінь

Натуральний або штучний камінь на фасадах будинків чи не найпопулярніший тип оздоблювального матеріалу, позмагатись з яким за першість можуть хіба, що декоративна штукатурка або цегла. Власники заміських будинків обирають натуральне або штучне каміння для облицювання, оскільки даний матеріал є досить міцним, надійним та довговічним, а також через його привабливий зовнішній вигляд – будинки, фасади яких оздоблені каменем, мають доволі статусний та дорогий вигляд. Крім цього, до позитивних переваг також відносять:

 • унікальний та оригінальний зовнішній вигляд;
 • екологічність походження та безпечний для здоров’я людини склад;
 • відмінну стійкість до підвищеної вологості повітря;
 • високі показники звуко- та шумоізоляції;
 • широкий вибір породи каменю, кольорів, форм та текстури.

Штучний камінь, зі свого боку, є дещо дешевшим за натуральний, а тому частіше використовується. Фасади зі штучного каменю протягом тривалого часу не пошкоджується під впливом ультрафіолетового випромінювання та атмосферних опадів, а також ефективно захищають стіни від утворення цвілі або грибка. Проте, слід зазначити, що штучний камінь не є повністю екологічним, оскільки містить у своєму складі різні хімічні речовини, які покращують його захисні властивості. 

До недоліків цього матеріалу можна віднести: високу вартість, а також доволі тривалий та складний процес обробки фасаду. 

Цегла

Обробити фасад будинку ззовні також можна за допомогою цегли, яка на ринку будівельно-оздоблювальних матеріалів представлена у різних видах. Наприклад, для зовнішніх робіт з оздоблення використовуються 4 основні види:

 • силікатна, головним складовим компонентом якої є вапно та різноманітні барвники. Силікатна фасадна цегла відрізняється високою щільністю та міцністю, гнучка, що дозволяє різати її на фрагменти будь-яких розмірів. Але попри це вона є досить гнучкою, що дозволяє різати її на фрагменти необхідних розмірів. Вибір забарвлення не обмежується лише червоним або коричневим відтінком. Виробники пропонують жовту, світло-помаранчеву, чорну, сіру, білу, блакитну та навіть оливкову силікатну цеглу для фасадів;
 • керамічна, яка зовні максимально подібна на звичайну будівельну цеглу, але є значно якіснішою та міцнішою. Відмінність керамічної проявляється у більш точній, прямокутній формі та однорідному забарвленні без додаткових вкраплень. Перевагою керамічної цегли є її порівняно низька ціна та доступність;
 • клінкерна, є більш універсальною, волого- та морозостійкою, надійною та довговічною. На ринку представлена глянцева або матова клінкерна цегла для фасадів, колір, розмір та текстуру якої можна обрати відповідно до індивідуальних потреб;
 • гіперпресована, на відміну від інших видів цегли не обпалюється, а виготовляється шляхом пресування сировини. Завдяки цьому гіперпресована цегла відрізняється ідеальною формою без відколів, тріщин та інших дефектів.

Головними недоліками фасадної цегли є відносно висока вартість та надмірна вага, яка створює додаткове навантаження на фундамент будинку. Також з часом на фасаді з’являються висоли – білі плями, які утворюються через природний процес виходу солей, що суттєво впливає на привабливість фасаду. 

Декоративна штукатурка

Декоративна штукатурка, одна з найперших матеріалів, що зарекомендувала себе як ідеальний матеріал для зовнішнього облицювання фасаду. Виробники пропонують декілька видів штукатурки, кожен з яких відрізняється певними перевагами та недоліками, наприклад:

 • акрилова фасадна штукатурка, яка підходить для оздоблення фасаду, який виготовлений з абсолютно різних матеріалів: цегла, гіпсокартон, піноблоки, бетон. Акрилова штукатурка є досить стійкою до різких перепадів температури, але має низьку паропроникність;
 • мінеральна штукатурка для фасадів, у складі якої присутні мінерали та екологічно чисті речовини, наприклад: кварцовий пісок, глина, кераміка та камінь. Мінеральна штукатурка відрізняється високими показниками міцності та стійкості до атмосферних опадів, а також відмінною вогнетривкістю;
 • силіконова штукатурка, виготовляється з додаванням спеціального силікону, який ефективно заповнює дрібні тріщини та дефекти, вирівнює поверхню стін будинку та перешкоджає розвитку цвілі або грибка.

Однак, використання декоративної штукатурки для фасадів має й декілька недоліків, зокрема:

 • низька міцність та погана стійкість до механічних впливів;
 • перед нанесенням штукатурки, додатково підготувати, вирівняти та заґрунтувати поверхню стін;
 • практично не поєднується з м’якими видами утеплення фасаду;
 • шар декоративної штукатурки потрібно поновлювати мінімум раз в 10 років.

Плитка

Керамічна та клінкерна плитка завоювала популярність серед покупців порівняно недавно, але з кожним роком все активніше використовується власниками невеличких заміських будиночків для красивого та довговічного облицювання фасадів. Однак, не варто плутати звичайну керамічну плитку з фасадною. Оскільки керамічні та клінкерні плити виготовляють у декілька разів міцнішими та стійкішими як до механічного пошкодження, так і негативного впливу погодних факторів. Зовнішній вигляд керамічної або клінкерної плитки може бути абсолютно різним: від імітації натуральної деревини до каменю. Такого ефекту вдається досягнути за допомогою якісного та сучасного обладнання для фотодруку. 

Керамічна або клінкерна плитка – це бюджетний варіант обробки фасаду приватного будинку. Про те єдиним недоліком облицювання будинку плиткою є те, що даний матеріал абсолютно не підходить для оздоблення дерев’яних будинків.

Сайдинг

Фасад приватного будинку також можна обробити якісним та довговічним сайдингом. Виробники оздоблювальних матеріалів пропонують декілька видів сайдингу, найпопулярніший з яких є саме вініловий сайдинг з ПВХ, який може імітувати вигляд натурального дерева, каменю або цегли. 

Основними перевагами сайдинговихоздоблення фасаду будинку панелей є:

 • висока стійкість до негативного впливу ультрафіолетового випромінювання, атмосферних опадів та стрімкої зміни температурних режимів;
 • відмінна стійкість до підвищеної вологості та здатність протистояти розвитку цвілі, плісняви та грибків;
 • висока стійкість до втрати кольору та вигорання поверхні під тривалою дією сонячного випромінювання;
 • висока міцність, надійність та стійкість до надмірного навантаження;
 • хороша ударостійкість та стійкість до механічного пошкодження;
 • екологічно чистий склад сировини, без додавання шкідливих речовин чи хімічних сполук, небезпечних для здоров’я людини або навколишнього середовища;
 • простий та швидкий монтаж до стін будинку, зведеного з будь-яких матеріалів;
 • легкий догляд та відсутність необхідності додатково покривати панелі лаком чи фарбою;
 • тривалий термін експлуатації, який за умов правильного монтажу становить понад 25 років.

Отже, чим краще зробити фасад будинку?

Пам’ятайте, що лише правильно підібрані оздоблювальні матеріали та якісно виконаний їхній монтаж забезпечить довговічність, практичність та привабливий вигляд фасадів будинків. А ознайомившись з плюсами та мінусами вище перерахованих оздоблювальних матеріалів, можна зробити висновок, що поширеним та бюджетним варіантом чим обробити фасад будинку є сайдинг. 

Декорування фасаду за допомогою сайдингу дозволить вам не лише приховати комунікаційні труби на стіні або різноманітні будівельні вади, але й надійно захистити та утеплити будинок ззовні. 

На сайті компанії “Sotex Trade” ви можете ознайомитися з великим вибором сайдингу для оздоблення фасадів та обрати оптимальний варіант для обробки фасадів вашого будинку.

Цей запис був опублікований в Новини. і позначено тегами permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *