Показано 1–12 із 50


Часті Запитання

✓ Що таке полікарбонат?

Це термопластик, який часто використовується у будівництві. Завдяки йому створюють теплиці, оранжереї, козирки чи навіси, зимові сади та інші світлопрозорі споруди. Також полікарбонат популярний при створенні парканів і огорож.
Він має такі характеристики:

 • мала вага;
 • тривалий термін експлуатації;
 • високий ступінь міцності;
 • стійкий до температурних перепадів (від -40 °C до +120°C);
 • чудові теплоізоляційні властивості;
 • стійкий до граду й снігу, а також впливу хімікатів;
 • простий в обробці та установці;
 • захищає рослинність від негативного впливу УФ-променів, пропускаючи їхні корисні частинки.
 • Можна зустріти не лише прозорі, а й кольорові листи полікарбонату. Переважно їх застосовують для декору, надаючи конструкції цікавий вигляд і візуально змінюючи простір всередині.

✓ Які є види полікарбонату?

За структурою листовий полікарбонат буває:
1. Монолітним. Цей матеріал має рівні характеристики по всій своїй товщині. Якщо дивитися на зріз, то він матиме вигляд звичайного скла, водночас його міцність буде у 200 разів більша. Монолітний полікарбонат може гнутися до тих меж, які задасть виробник.
2. Стільниковим. Для такого матеріалу характерні «соти» на зрізі. Це 2 тонкі листи, а між ними вздовж встановлені дистанційні перегородки. Саме вони й створюють таку стільникову структуру, а також виступають ребрами жорсткості.
З обох видів матеріалу можна сформувати округлі поверхні (на противагу склу, із яким це зробити неможливо). Якщо ви захочете реалізувати сміливу ідею, обов’язково врахуйте, наскільки можуть вигинатися конкретні листи. Виробники завжди вказують це в технічних документах до полікарбонату.
.

✓ Як вибрати полікарбонатні листи?

Ми підготували для вас декілька порад:

 • При виборі передусім звертайте увагу на зовнішній вигляд матеріалу. Важливо, щоб його поверхня була рівною й не мала жодних дефектів – бульбашки чи подряпини свідчитимуть про неналежну якість.
 • Щоб підібрати полікарбонат, який підійде для вашої конструкції, зважайте на його ширину, товщину, дату виготовлення та інформацію про виробника. Це все зазначено на кожному листі.
 • Бажано, щоб полікарбонат мав захисну плівку, – це буде ознакою хорошої продукції. Уникайте листів, у яких пошкоджена упаковка.
 • Якщо продукція якісна, то вона матиме сертифікати відповідності та СЕС, а також звіт щодо пожежної безпеки.

✓ Як правильно монтувати полікарбонатні листи?

Коли мова про листи незначної товщини, то більшість майстрів встановлює їх на алюмінієві чи роз’ємні пластикові панелі. Якщо товщина матеріалу 8 мм і більше, то найкраще використовувати для монтажу саморізи.
1. При установці на саморізи важливо вибрати середню відстань між точками – вона повинна бути 25-30 см, але не більше.
2. Перш ніж закріпити листи до теплиці, частково зніміть із них захисну плівку: достатньо відклеїти її на 5-7 см від краю.
3. Потім укладіть матеріал захисним покриттям догори.
4. Зробіть отвори для термошайб, а потім встановіть їх туди.
5. Далі візьміть саморізи та вкрутіть їх через ці термошайби в каркас. Дуже важливо, щоб метизи були розташовані перпендикулярно листу. Переконайтеся, що вони щільно прилягають до матеріалу, та при цьому не деформують його.
Від того, наскільки якісним буде монтаж, залежить практичність конструкції та її довговічність. Тож найкраще довірити установку професіоналам, які мають потрібний досвід і навички – й гарантовано зроблять усе правильно.