Який вид сайдингу кращий, що вибрати?

сайдинг

Коли справа доходить до облицювання власного житла, часто буває важко вибрати панелі для обшивки будинку. На ринку існує безліч варіантів і тим, хто не являється фахівцями у галузі зовнішніх ремонтних робіт, може бути складно визначити, який саме матеріал використати.

Одним з найпопулярніших виробів для обшивки стін являється сайдинг. Існує чимало видів цього матеріалу, і кожен з них актуальний для різних ситуацій. Щоб зрозуміти, який сайдинг кращий для вашого випадку, варто ознайомитися з найбільш часто використовуваними і зробити розумний вибір.

Чому сайдинг здобув таку широку популярність?

Сайдинг ― це облицювальний матеріал, який володіє величезною кількістю переваг. Перш за все, він має естетичний зовнішній вигляд і може до невпізнання змінити будинок. Не важливо, який вид сайдингу ви оберете, він, у будь-якому випадку, буде виглядати презентабельно.

Міцність та стійкість до пошкоджень, це ще одна сильна сторона таких панелей. Вони захищають стіни будинку від механічних пошкоджень, а також здатні витримати серйозні вітрові, снігові та дощові навантаження. Залежно від виду сайдингу, він може бути менше та більше стійким. Очевидно, що найбільш міцними вважаються металеві панелі.

Часто можна зустріти твердження, що сайдинг перешкоджає доступу повітря до стін будинків, що сприяє розвитку грибків та плісняви на стінах. Таке міркування не відповідає реальності, адже панель кожного виду має спеціальні щілини для проходження кисню, або ж пористу структуру. Завдяки цьому відбувається газообмін між зовнішнім та внутрішнім середовищем. Деякі виробники покривають сайдинг спеціальною речовиною, яка не дозволяє цвілі розвиватися на поверхнях.

Сайдинг також характеризується довговічністю. Мінімальний термін експлуатації панелей складає десять років. При цьому цей матеріал не вимагає спеціального догляду.

Найбільш поширені види сайдингу

Щоб зрозуміти який кращий  сайдинг для обшивки будинку, слід більше дізнатися про кожен із видів. До найбільш популярних типів відносять вініловий, металевий, акриловий та дерев’яний сайдинг, до менш часто використовуваних ― цинковий та фіброцементний сайдинг. Кожен з них має свої переваги і недоліки, тому вибирати слід особливо уважно. Отже, сайдинг може бути:

ПВХ або вініловий сайдинг

Це, безсумнівно найбільш популярний вид панелей. Вініловий сайдинг виробляється з легкого та міцного матеріалу поліхлорвінілу. Однією з основних переваг цього виду обшивки є його невелика вага. Панелі не створюють навантаження на конструкцію будинку, а їх встановлення можна провести без допомоги спеціалістів.

Вініловий сайдинг характеризується стійкістю до негативного впливу природних факторів, як дощ, град, вітер, сніг та дія ультрафіолету. Полівінілхлорид не втрачає своїх функціональних властивостей в діапазоні температур від +50 градусів за Цельсієм до -50 градусів. Що стосується механічних пошкоджень, то в даному випадку ситуація виглядає дещо інакше. Такий матеріал здатний витримати легкі та середні удари, однак великі навантаження можуть призвести до втрати цілісності покриття.

вініловий сайдинг

Вініловий сайдинг являється найдешевшим зі всіх видів. Це обумовлено доступністю матеріалу та легкістю його продукції. У даному випадку відносно низька ціна ніяк не впливає на якість виробів.

Сайдинг з ПВХ має ще одну практичну рису. Йдеться про різноманітність кольорів і дизайнів. Вініл можна стилізувати під дерево, камінь, цеглу тощо. Широкий вибір барв допоможе кожному вибрати те, що буде на сто відсотків пасувати до дизайну подвір’я.

Дерев’яний сайдинг

Однією з головних переваг цього виду панелей вважається екологічність. Цей сайдинг виготовляється з пресованої деревини та використовується, здебільшого, для облицювання кафе, ресторанів та інших комерційних закладів. Рідше його застосовують для обшивки приватних будинків, адже ціна на нього висока. Зовнішній дизайн дерев’яного сайдингу підійде для дворів, оформлених у рустикальному стилі. 

Що стосується негативних сторін, то їх у цього матеріалу трохи більше, ніж позитивних. В першу чергу варто підкреслити, що матеріал для обшивки дуже вибагливий у догляді. Якщо постійно не поновлювати захисний шар дерева, воно починає нищитися під впливом сонця, вологи та низьких температур. Воно втрачає не тільки естетичний зовнішній вигляд, але і функціональність. 

Іншим недоліком дерев’яного сайдинга є його легкозаймистість. При найменших сприятливих умовах він може легко спалахнути. Тому, якщо ви вирішили придбати саме такі панелі, уточніть у продавців, чи просякнуті вони спеціальною речовиною, яка перешкоджає виникненню пожежі.

До позитивних рис слід залічити довговічність матеріалу. При правильній щорічній консервації, такий сайдинг може прослужити терміном від п’ятнадцяти років. Цей вид панелей також можна фарбувати у різні кольорі, покривати темним або світлим лаком.

Металевий сайдинг

Металевий сайдинг обґрунтовано вважається одним з найміцніших. Властивості матеріалу обумовлюють його невразливість до механічних пошкоджень та будь-яких навантажень. Саме тому металевим сайдингом найчастіше покривають стіну промислових підприємств.

Металевий сайдинг, як правило, складається з сталі, цинку чи алюмінію. На відміну від, наприклад, вінілового сайдингу, цей вид уже здійснює навантаження на каркас будівлі. Цей фактор слід враховувати при виборі панелей.

Сайдинг з металу схильний до розвитку корозії. Такі процеси вкрай негативно відображаються на матеріалі і можуть призвести до повної втрати функціональності. Саме тому, більшість виробників покривають сайдинг антикорозійною речовиною.

металевий сайдинг

Вважається, що термін експлуатації такого сайдингу складає близько 50 років. Жоден інший матеріал не може змагатися з металом за цим критерієм. Також матеріал вогнетривкий, і навіть надзвичайно високі температури не спричиняють його деформації. Під сайдингом з металу не розвиваються грибки та пліснява, адже матеріал не створює сприятливих умов для цього.

Цей вид сайдингу вважається найдорожчим, тому його надзвичайно рідко використовують для облицювання житлових будинків. Також він не виділяється широкою гамою дизайнів та кольорів, а його вигляд рідко можна вдало поєднати з класичним подвір’ям.

Акриловий сайдинг

Перелічені раніше види сайдингу існують на ринку вже багато років. Акриловий сайдинг, в свою чергу, вперше з’явився близько п’яти років тому в асортименті різних виробників.

Панелі виготовляють з полівінілхлориду і покривають акрилом. Функцією останнього є захист сайдингу від вигорання на сонці та втрати кольору. Акриловий шар має інший вплив на характеристики панелей. Покриття захищає акриловий сайдинг від перегріву. В результаті цей вид панелей менше піддається деформації від дії дуже високих температур. Він не втрачає своїх властивостей та характеристик при нагріванні до +80 градусів за Цельсієм та охолодженні до -80 градусів за Цельсієм.

Якщо ПВХ сайдинг без додатково покриття можуть встановити навіть аматори, то з акриловим ситуація виглядає дещо інакше. При монтажі слід чітко дотримуватися інструкції продуцента та залишати невеликі щілини, щоб панелі могли вільно рухатися в діапазоні 15-20 міліметрів.

Продуценти сайдингу: яку фірму вибрати

На ринку можна знайти сайдинг виробників різних країн та фірм. У кожного є свої переваги та недоліки, і вони відрізняються цінами, якістю та зовнішнім виглядом. До найбільш популярних продуцентів сайдингу відносять:

  • Boryszew (Боришев) ― це польський виробник, який пропонує придбати сайдинг з ПВХ найвищої якості. Фірма являється європейським лідером у галузі продукції вінілових панелей та отримала безліч нагород;
  • Docke ― німецька компанія, яка спеціалізується на виробництві та продажі вінілового і акрилового сайдингу;
  • Mitten ― канадська фірма, яка виробляє фіброцементний сайдинг та аксесуари для його монтажу.

Варто підкреслити, що фірми Boryszew та Docke пропонують якісні вироби за доступною ціною. Вони прості в монтажі та експлуатації, і практично не вигоряють на сонці. Придбати сайдинг він цих продуцентів можна сайті Сотекс Трейд.

сайдинг

На що звертати увагу під час купівлі сайдингу

Вибір сайдингу ― це кропіткий процес, якому треба присвятити трохи часу та зусиль. Є декілька деталей, про які слід пам’ятати, а саме:

  1. Вид сайдингу ― виберіть той, який відповідає вашим фінансовим можливостям і потребам. Наприклад, для облицювання житлового будинку краще підійде вінілова версія, а не металева.
  2. Дизайн ― обов’язково слід звернути увагу на зовнішнє оформлення сайдинга та визначити, чи буде він пасувати до екстер’єру.
  3. Співвідношення ціни і якості.

Тільки ви можете визначити, який сайдинг краще у вашому випадку. Беріть до уваги всі факти і як результат отримаєте найкраще облицювання.

Цей запис був опублікований в Новини. і позначено тегами permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *