Як вирощувати огірки в теплиці з полікарбонату восени та взимку

огірки

Якщо ви шукаєте спосіб мати свіжі огірки круглий рік, то кращий варіант – вирощувати їх в теплиці. Ця стаття проведе вас через всі етапи процесу: підготовка ґрунту, вибір правильних сортів, забезпечення теплом, світлом і водою – все, для того щоб кожне зернятко проросло і дало гарний урожай.

Технологія вирощування огірків в теплиці з полікарбонату взимку та восени потребує врахування багатьох нюансів. Однак свіжі та смачні овочі круглий рік стануть чудовою винагородою.

Вибір каркаса та покриття теплиці для вирощування огірків 

Коли справа доходить до вибору теплиці, ви, швидше за все, шукаєте щось міцне та економічне. Покриття теплиці повинно витримувати несприятливі умови, такі як вітер і дощ. При цьому рослини мають отримувати достатньо сонячного світла та знаходитись в теплі.

Через низьку стійкість до розривів і нездатність підтримувати температурний режим, дешева поліетиленова плівка для осіннього і тим більше зимового періоду не підійде для вирощування овочів та фруктів в теплиці. 

Оптимальним покриттям теплиці на холодну пору стане або скло, або стільниковий полікарбонат. Останнім часом любителі вирощувати овочі все частіше віддають перевагу полікарбонату як надійному та зручному матеріалу.

Для каркаса теплиці останні роки все частіше використовують сучасний пластик. Він більш довговічний в експлуатації, на відміну від дерева чи металу.

Підібрати кращі рішення для облаштування теплиць можна в компанії Сотекс Трейд. Якісний каркас і укриття дозволять овочам відчувати себе так, немов вони знаходяться не в теплиці, а у звичайному природному середовищі й давати гарний урожай. 

Посадка огірків в теплицю

Для якісного вирощування огірків в теплиці й рясного урожаю рекомендується слідувати місячному календарю. Також він підкаже, коли сіяти огірки в теплиці. 

Огірки для початку висаджують у будь-які зручні ємності. Для висаджування розсади огірків використовують ящики, торф’яні горщики, касети з піддонами. Деякі городники висаджують огірки безпосередньо в теплу підготовлену землю, не використовуючи розсаду. 

Огірки саджають в шаховому порядку, за схемою: ямки роблять на відстані 50-60 см одна від одної. Обов’язково садити рослини на такій відстані, не ближче. Для кращого результату важливо подбати про підготовку ґрунту і добрив, вибрати перевірені сорти огірків, що краще підійдуть для вирощування в теплицях з полікарбонату. Та не варто забувати, що гарний урожай залежить і від умов зростання і правильного догляду.

Ґрунт для тепличних огірків

Ґрунт для огірка має бути поживним, пухким, нейтральним, з доброю поглинальною та пропускною спроможністю. Оптимальними основами для ґрунту будуть суміші з дернової землі, свіжого перегною, торфу, польового ґрунту. Також в землю можна додати тирсу хвойних порід як розпушувач.

Для кращого росту рослин можна використовувати добрива. Спеціалісти рекомендують використання коров’ячого гною, добрив і вапна. Після їх додавання ґрунт потрібно перекопати. За відсутності підігріву теплиці удобрювати ґрунт рекомендується вже перед висівкою насіння.

Догляд за огірками в теплиці

Овочі потребують належного догляду під час росту. Сюди входить якісне зволоження, регулярне живлення, розпушування ґрунту, прополювання, формування куща та його підв’язування. Дуже негативно на рослинах відбиваються перепади температур. 

Огірки люблять вологу, однак поливати їх потрібно так, щоб вода потрапляла на ґрунт, не на листя, аби не утворювалися опіки. Зволожувати потрібно теплою водою кілька днів на тиждень. Для кореневої системи важлива наявність в ґрунті необхідних поживних речовин – азоту, калію, магнію, фосфору. Тому час від часу необхідно проводити підживлення огірків. Спочатку огірки підживлюють приблизно через три тижні після висадки, коли почнуть з’являтися плоди, і кожні 10 днів після цього.

При вирощуванні цього овочу застосовують прищипування, аби сформувати гарний плодоносний кущ. Також відповідальним моментом у догляді за огірками є підв’язування їх до вертикальних шпалер на відповідній висоті. Всі ці моменти впливають на остаточний результат та отриманий урожай огірків. 

Полив огірків у теплиці

Після того, як пройшла посадка огірків у теплиці, рослинам потрібне рясне зволоження. Огірки люблять вологу, однак поливати їх потрібно так, щоб вода потрапляла на ґрунт, а на листя, щоб не утворювалися опіки. Зволожувати потрібно теплою водою кілька днів на тиждень. До початку цвітіння огірки варто інтенсивно поливати раз на 5-7 днів.

Підживлення огірків у теплиці

Вирощування огірків у теплицях вимагає підживлення. Найчастіше огірки підживляють коров’яком або курячим перегноєм. Також важливо насичувати грунт киснем, підживлювати комплексними добривами, в складі яких переважає фосфор. До речі, варто пам’ятати, що в період активної вегетації, огірок виносить найбільше з ґрунту калію і кальцію, тож потрібно його забезпечувати саме цими речовинами. 

Для кореневої системи важлива наявність в ґрунті необхідних поживних речовин – азоту, калію, магнію, фосфору. Тому час від часу необхідно проводити підживлення огірків. Спочатку огірки підживлюють приблизно через три тижні після висадки розсади, коли почнуть з’являтися плоди, і кожні 10 днів після цього. 

Підв’язування огірків у теплиці

При вирощуванні цього овочу застосовують прищипування, аби сформувати гарний плодоносний кущ. Також відповідальним моментом у догляді за огірками є підв’язування їх до вертикальних шпалер на висоті 1,8 метра. Зазвичай, підв’язують огірки після появи 5 справжніх листків на стеблі рослини. 

Формування огірків у теплиці

Після появи 9 листків огірка потрібно починати формування рослини в одне стебло. Для цього потрібно «осліпити» рослину – відщипнути у 3-4 нижніх вузлах гілки. А в межах наступних 4-5 вузлів ці пагони потрібно прищепити на один огірок і листок. Чим вище, тим частіше відщеплені пагони потрібно причіпати до нових листків та огірків – на 2-3 одиниці. Як тільки ви так зробите по всій довжині, двічі обкрутіть батіг навколо дроту, підв’яжіть і прищепіть його, 2 верхніх бічні пагони на рослині потрібно опустити донизу.

Всі ці моменти впливають на остаточний результат та отриманий урожай огірків.

Види та сорти огірків для теплиці

Важливим фактором успіху при вирощуванні огірків в теплиці є правильний вибір насіння. На сьогодні є великий вибір сортів огірків, що придатні для вирощування в закритих приміщеннях, а також спеціально виведених для цієї цілі гібридів. 

Огірки – це універсальні овочі, що користуються великою популярністю. Вони можуть вживатися як в сирому, так і в обробленому вигляді. Відповідно огірки розділяють на салатні, консервні та універсальні сорти. 

Огірки також можна розділити на різні підвиди в залежності від терміну дозрівання та довжини плодів.

Однак найважливішим моментом є те, що в теплицях немає комах, тому необхідно вибирати такі рослини, що не потребують запилення. В теплиці найкраще вирощувати наступні сорти огірків: 

  • самозапильні;
  • партенокарпічнi;
  • самоплідні.

До тепличних огірків, котрі найпопулярніші серед городників, належать:

  • Сонячний;
  • Мурашка;
  • Аннушка; 
  • Геркулес; 
  • Піноккіо;
  • Кураж;
  • Сантана;
  • Динаміт.

Це перевірені роками сорти, що довели свою урожайність. 

Як вибрати теплицю для огірків щоб отримувати врожай увесь рік

Найбільш поширені теплиці – з поліетиленової плівки. Але вони забезпечують умови для вирощування в теплиці тільки весною. Якщо ви хочете вирощувати огірки весь рік, повинна бути теплиця з полікарбонату. В іншому випадку, в холодну пору важко забезпечити комфортні умови для вирощування цих рослин. 

Така система укриття надійна, краще зберігає тепло і відмінно підходить для вирощування цих культур як весною, так і восени чи в зимову пору. Головне – правильний догляд, температурний режим, умови і система поливу.

Вирощування огірків восени в теплиці

Для вирощування огірків восени варто обирати невибагливі пізньостиглі гібриди, котрі будуть більш стійкими до різких перепадів температур та хвороб. 

Температура повітря восени зменшується, тому догляд за огірками, а точніше, полив огірків стає менш інтенсивним. Зволоження проводять зранку, не частіше ніж один раз на тиждень. В листопаді та грудні полив здійснюють ще рідше двічі на місяць.

Також важливо вберегти огірки від холодної роси та утворення конденсату. Видалення мертвого та опалого листя допоможе попередити гнильні процеси.

При належній увазі гарний урожай огірків можна отримати і восени. 

Вирощування огірків в теплиці зимою

Окрім перелічених вище, ще одним ключовим моментом вирощування огірків взимку стане дотримання належного температурного режиму в парнику. Тут важливо подбати і про якісні матеріали для теплиць, що допоможуть зберегти тепло, і про обігрів приміщення. В окремій статті ми розповіли детальніше, як правильно організувати опалення теплиць з полікарбонату. Огіркам необхідний певний режим – температура має бути не меншою 13ºC. Також в теплиці має бути належна вентиляція без протягів, але з якісним повітрообміном. Ці фактори допоможуть виростити огірки навіть в зимову пору.

Тепер ви знайомі з усіма нюансами, необхідними для вирощування огірків у теплиці. Тішити себе чудовим урожаєм круглий рік цілком можливо. Необхідно дотримуватися професійних рекомендацій щодо підготовки ґрунту, добрив, вибору оптимальних сортів і належного догляду за рослинами, забезпечити необхідну температуру, освітлення, вологість та живлення тепличних культур.

Цей запис був опублікований в Новини. і позначено тегами permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *