Як вирощувати огірки в теплиці з полікарбонату восени та взимку

Якщо ви шукаєте спосіб мати свіжі огірки круглий рік, то кращий варіант – вирощувати їх в теплиці. Ця стаття проведе вас через всі етапи процесу: підготовка ґрунту, вибір правильних сортів, забезпечення теплом, світлом і водою – все, що потрібно, щоб кожне зернятко проросло і дало гарний урожай.

Технологія вирощування огірків в теплиці з полікарбонату взимку та восени потребує врахування багатьох нюансів. Однак свіжі та смачні овочі круглий рік стануть чудовою винагородою.

Вибір каркаса та покриття теплиці для вирощування огірків 

Коли справа доходить до вибору теплиці, ви, швидше за все, шукаєте щось міцне і економічне. Покриття теплиці повинно витримувати несприятливі умови, такі як вітер і дощ. При цьому рослини мають отримувати достатньо сонячного світла та знаходитись в теплі.

Через низьку стійкість до розривів і нездатність підтримувати температурний режим, дешева поліетиленова плівка для осіннього і тим більше зимового періоду не підійде для вирощування овочів та фруктів в теплиці. 

Оптимальним покриттям теплиці на холодну пору стане або скло, або стільниковий полікарбонат. Останнім часом любителі вирощувати овочі все частіше віддають перевагу полікарбонату як надійному та зручному матеріалу.

Для каркаса теплиці останні роки все частіше використовують сучасний пластик. Він більш довговічний в експлуатації, на відміну від дерева чи металу.

Підібрати кращі рішення для облаштування теплиць можна в компанії Сотекс Трейд. Якісний каркас і укриття дозволять овочам відчувати себе так, немов вони знаходяться не в теплиці, а у звичайному природному середовищі й давати гарний урожай. 

Посадка огірків у теплиці

Для якісного росту урожаю рекомендується слідувати місячному календарю. Огірки для початку можна висаджувати в любі зручні ємності. Для розсади використовують ящики, торф’яні горщики, касети з піддонами. Деякі городники висаджують огірки безпосередньо в теплу підготовлену землю, не використовуючи розсаду. 

Огірки саджають в шаховому порядку. Ямки роблять на відстані 50-60 см одна від одної. Для кращого результату важливо подбати про підготовку ґрунту та добрив, вибрати перевірені сорти огірків, що краще підійдуть для вирощування в теплицях. Зростання рослин в належних умовах для росту та правильний догляд приведуть до гарного урожаю. 

Грунт тепличних огірків

Ґрунт для огірків має бути поживним, пухким, нейтральним, з доброю поглинальною та пропускною спроможністю. Оптимальними основами для ґрунту будуть суміші з дернової землі, свіжого перегною, торфу, польового ґрунту. Також в землю можна додати тирсу хвойних порід в якості розпушувача.

Для кращого росту рослин можна використовувати добрива. Спеціалісти рекомендують використання коров’ячого гною, добрив і вапна. Після їх додавання ґрунт потрібно перекопати. За відсутності підігріву теплиці удобрювати ґрунт рекомендується вже перед висівкою насіння. 

Види та сорти огірків для теплиці 

Важливим фактором успіху при вирощуванні огірків в теплиці є правильний вибір насіння. На сьогодні є великий вибір сортів огірків, що придатні для вирощування в закритих приміщеннях, а також спеціально виведених для цієї цілі гібридів. 

Огірки – це універсальні овочі, що користуються великою популярністю. Вони можуть вживатися як в сирому, так і в обробленому вигляді. Відповідно огірки розділяють на салатні, консервні та універсальні сорти. 

Огірки також можна розділити на різні підвиди в залежності від терміну дозрівання та довжини плодів.

Однак найважливішим моментом є те, що в теплицях немає комах, тому необхідно вибирати такі рослини, що не потребують запилення. В теплиці найкраще вирощувати наступні сорти огірків: 

 • самозапильні;
 • партенокарпічнi;
 • самоплідні.

До тепличних огірків, котрі найпопулярніші серед городників, належать:

 • Сонячний;
 • Мурашка;
 • Аннушка; 
 • Геркулес; 
 • Піноккіо;
 • Кураж;
 • Сантана;
 • Динаміт.

Це перевірені роками сорти, що довели свою урожайність. 

Догляд за тепличними огірками 

Овочі потребують належного догляду під час росту. Сюди входить якісне зволоження, регулярне живлення, розпушування ґрунту, прополювання, формування куща та його підв’язування. Дуже негативно на рослинах відбиваються перепади температур. 

Огірки люблять вологу, однак поливати їх потрібно так, щоб вода потрапляла на ґрунт, не на листя, аби не утворювалися опіки. Зволожувати потрібно теплою водою кілька днів на тиждень. Для кореневої системи важлива наявність в ґрунті необхідних поживних речовин – азоту, калію, магнію, фосфору. Тому час від часу необхідно проводити підживлення огірків. Спочатку огірки підживлюють приблизно через три тижні після висадки, коли почнуть з’являтися плоди, і кожні 10 днів після цього.

При вирощуванні цього овочу застосовують прищипування, аби сформувати гарний плодоносний кущ. Також відповідальним моментом у догляді за огірками є підв’язування їх до вертикальних шпалер на відповідній висоті. Всі ці моменти впливають на остаточний результат та отриманий урожай огірків.

Нюанси вирощування огірків в теплиці восени 

Для вирощування огірків восени варто обирати невибагливі пізньостиглі гібриди, котрі будуть більш стійкими до різких перепадів температур та хвороб. 

Температура повітря восени зменшується, тому догляд за огірками, а точніше, полив огірків стає менш інтенсивним. Зволоження проводять зранку, не частіше ніж один раз на тиждень. В листопаді та грудні полив здійснюють ще рідше двічі на місяць.

Також важливо вберегти огірки від холодної роси та утворення конденсату. Видалення мертвого та опалого листя допоможе попередити гнильні процеси.

При належній увазі гарний урожай огірків можна отримати і восени. 

Як вирощувати огірки в теплиці взимку

Окрім перелічених вище, ще одним ключовим моментом вирощування огірків взимку стане дотримання належного температурного режиму в парнику. Тут важливо подбати і про якісні матеріали для теплиць, що допоможуть зберегти тепло, і про обігрів приміщення. В окремій статті ми розповіли детальніше, як правильно організувати опалення теплиць з полікарбонату. Огіркам необхідний певний режим – температура має бути не меншою 13ºC. Також в теплиці має бути належна вентиляція без протягів, але з якісним повітрообміном. Ці фактори допоможуть виростити огірки навіть в зимову пору.

Тепер ви знайомі з усіма нюансами, необхідними для вирощування огірків у теплиці. Тішити себе чудовим урожаєм круглий рік цілком можливо. Необхідно дотримуватися професійних рекомендацій щодо підготовки ґрунту, добрив, вибору оптимальних сортів і належного догляду за рослинами, забезпечити необхідну температуру, освітлення, вологість та живлення тепличних культур.

Цей запис був опублікований в Новини. і позначено тегами permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *