Питання як обшити будинок сайдингом вперше виникло у Північній Америці у ХІХ столітті. Тоді жителі Штатів використовували виключно дерев’яні панелі й дуже швидко навчилися їх правильно монтувати. У середині наступного століття канадські та американські виробники замислилися над виготовленням вінілового сайдингу. Згодом, цей вид панелей сайдингу поширився по всій земній кулі.
Цей спосіб облицювання споруд користується чималою популярністю. Саме тому все більше і більше людей цікавляться, як обшити будинок сайдингом своїми руками. Нижче ми розкажемо про найпопулярніші види панелей та способи їх кріплення.
Що таке сайдинг
Сайдинг ― це панелі, які використовують для облицювання будівель. Найчастіше їх виготовляють з металу, поліхлорвінілу, дерева, цементу. Системи сайдингу використовують у якості утеплювального матеріалу, також він виконує естетичну та захисну функції. Кожен із перелічених видів характеризується певними перевагами та недоліками. До основних плюсів сайдингу відносять невисоку ціну та довговічність. Зважаючи на всі його позитивні сторони, багато людей хочуть скористатися матеріалом та дізнатися як обшити будинок сайдингом.
Матеріал для облицювання має вигляд пластин певної ширини. Кріплення панелей здійснюється під кутом, завдяки чому вони міцно фіксують та не пропускають воду. Існує кілька основних видів облицювання.
Типи сайдингу та їх характеристики
Панелі сайдингу поділяються на види, головним критерієм поділу є сировина, з якої їх виготовляють. До найчастіше використовуваних належить:
- Вініловий та акриловий сайдинг ― обидва різновиди виробляють з поліхлорвінілу, а останній додатково покривають акрилом, що забезпечує додатковий захист. Панелі мають невелику вагу та прості в монтажі, не потребують особливого догляду, стійкі до впливу природних факторів та довговічні. Недоліком вважається невисока витривалість до механічних пошкоджень: від сильного удару цілісність пластикових панелей може порушитися.
- Металевий сайдинг ― славиться своєю міцністю. Виготовляється, як правило, зі сталі, цинку та алюмінію. Здійснює помірне навантаження на каркас будинку, тому спеціалісти не рекомендують використовувати його як обшивку будинку, якому понад 15 років. Його головною перевагою є механічна стійкість та здатність не підтримувати горіння. Обшивка будинку металевим сайдингом є однією з найдорожчих.
- Дерев’яні системи сайдингу повільно відходять у минуле. Річ у тому, що сировина руйнується від впливу сонця та вологи, тому такий сайдинг потребує постійного догляду. На ринку існує безліч матеріалів, які чудово імітують дерево, тому, якщо вам подобається його зовнішній вигляд, можна легко знайти витриваліший аналог. Варто наголосити, що обшивка сайдингом дерев’яного будинку може здійснюватися панелями будь-якого типу, хоча існує стереотип, що варто використовувати планки виготовлені з того самого матеріалу.
- Цементний сайдинг для облаштування фасаду будівлі складається з цементу та фіброволокна. Він достатньо стійкий та міцний, однак правильно виконує свої функції лише за умови дотримання всіх особливостей монтажу. Як показує досвід, його кріплення краще довірити професіоналам.
Це найбільш популярні види облицювального матеріалу. З нього ви можете вибрати, який сайдинг краще для обшивки у вашому випадку.
На що звернути увагу під час монтажу
Монтаж сайдингу можна здійснити самостійно, навіть не маючи досвіду у сфері таких робіт. Перш за все варто підкреслити, що облицювання споруди здійснюється виключно у теплі місяці року: з квітня до вересня. Працювати з елементами, необхідними при монтажі, коли температура повітря знижується, дуже важко.
Перш ніж перейти до монтажу сайдингу, потрібно підготувати інструменти. До списку входить:
- викрутка;
- шурупокрут;
- пила або болгарка для робіт по металу;
- рулетка;
- драбина.
Перед купівлею сайдингу необхідно точно вирахувати загальну площу стін та розрахувати кількість панелей. Спеціалісти рекомендують купувати на 5-10% більше матеріалу, з урахуванням виникнення непередбачених обставин. Варто зазначити, що довжина однієї пластини складає від 30 см до 40 см. Одночасно слід подбати про спеціальні профілі. Слід зазначити, що всі типи панелей кріпляться за однаковим принципом
Підготовка до монтажу
Щоб обшити будинок сайдингом своїми руками потрібно дотримуватися чіткої інструкції. Не можна розпочинати процес без підготовки стін до монтажу сайдингу. Його розпочинають зі зняття всіх елементів, які виступають вперед. Потім, потрібно перейти до латання тріщин та щілин. У випадку цегляної споруди це роблять за допомогою цементного розчину, а якщо справа стосується дерев’яного будинку ― монтажною піною.
Стіни очищають від пилу та бруду. Дерев’яний будинок слід обробити антигрибковою речовиною, інакше він може розвиватися під панелями. Від правильності проведення підготовчого етапу залежить довговічність облицьованого каркасного будинку.
Кріплення сайдингу крок за кроком
Першим етапом, який розпочинає монтаж сайдингу, є кріплення дранкування, що виготовляється з рейок, металевих профілів або дерев’яних брусків. Варто наголосити, що фіксувати панелі безпосередньо до стін не можна.
Монтаж дранкування
Для цегляних будинків підійде оцинковане дранкування. Профілі або бруски кріпляться до стіни за допомогою підвісів півметровим кроком. Після того, як перший шар планок установлено, проводиться монтаж контрлат, які безпосередньо служать для кріплення сайдингу. Під час цього етапу також слід визначити рівень, на якому будуть розташовані стартові планки.
Утеплення
При монтуванні дранкування можна також утеплити стіни споруди. Теплоізоляційний матеріал, наприклад мінеральна вата, кріпиться між стикувальні планки на клей. Опісля, в мінваті та стіні просвердлюються отвори, в які вставляються дюбелі. Це забезпечує щільне прилягання матеріалу до стіни. Головне пам’ятати, що мінвата стелиться під сайдинг, який повинен повністю її накрити.
Захист від води
Утеплювачі зазвичай мають здатність поглинати воду. Саме тому слід створити додатковий шар, щоб запобігти руйнуванню стін від вологи. Для цього, перед кріпленням дранкування слід встановити водонепроникну мембрану. Вона пропускає пару з внутрішнього боку, але не пропускає вологу із зовнішнього. Це гарантує нормальний газообмін між стінами та зовнішнім середовищем та запобігає розвитку плісняви.
Кріплення стартової планки
Процес облицювання будинку розпочинають фіксуванням стартової планки. Ця початкова планка являється опорою для всієї конструкції. Для кріплення потрібно провести горизонтальну лінію по периметру будинку, яка повинна знаходитися на сорок міліметрів вище від нижнього краю.
Перша панель прикладається до лінії, після чого її фіксують саморізами. Наступна планка кріпиться на шість міліметрів вище від попередньої. Дотримуватися цього правила слід тому, що матеріал має властивість змінювати розміри під впливом температури.
Кріплення сайдингу
Ми підійшли до моменту як обшити будинок сайдингом. Після того, як відбулося кріплення початкової планки, можна переходити до установки всіх наступних на фасад. Отже, панель заводять нижнім краєм в замок попередньої, після чого чується характерний звук. Верхній край прикручується до дранкування саморізами. Кожна наступна панель кріпиться до попередньої за аналогічною схемою. Ця технологія обшивки актуальна для горизонтальних панелей.
Найчастіші питання та відповіді спеціалістів
- Найбільш часто користувачі цікавляться як правильно обшити будинок сайдингом, щоб матеріал протягом довгого часу не втратив свого зовнішнього вигляду та функціональності? У цьому випадку головне чітко дотримуватися інструкції та не пропускати жодного кроку.
- Наступним популярним питанням є скільки коштує обшити будинок сайдингом? На ціни на сайдинг впливає безліч факторів. Наприклад, варто брати до уваги довжину однієї планки вибраної для обшивки, матеріал сайдингу, кількість необхідних матеріалів та комплектуючі, розміри будинку та інше. Найдешевшим варіантом є вініловий та акриловий сайдинг, найдорожчий ― металевий та дерев’яний.
- Часто також цікавляться, чи обшивка будинку сайдингом своїми руками це раціональне рішення, чи краще скористатися послугами спеціалістів? Фахівці вважають, що якщо у користувача немає досвіду у цій галузі, краще скористатися допомогою професіоналів.
- Як обшити фронтон сайдингом? У цьому випадку краще використовувати вертикальні панелі. Таким чином, процес займе менше часу та буде набагато простішим.
Ви вже знаєте, як правильно обшити будинок сайдингом та які способи для цього використовують. Проте, якщо ви не впевнені, що зможете здійснити обшивку будинку самостійно, варто скористатися послугами професіоналів. Спеціалісти «Сотекс Трейд» швидко та якісно виконають усі роботи.