Як кріпити полікарбонат ― покрокова інструкція

Як кріпити полікарбонат

Полікарбонат ― це матеріал який вирізняється стійкістю та надійністю. Останнім часом він став надзвичайно популярним на ринку будівельних товарів. Річ у тому, що за своїми характеристиками полімерний пластик значно перевершує скло, але одночасно коштує дешевше і має кращий вигляд.

Поширення цього матеріалу спричинило хвилю зацікавлення серед користувачів. Читачі часто запитують як кріпити полікарбонат, щоб конструкція була міцною та надійною. У статті ми розкажемо про всі особливості процесу та нюанси, на які слід звернути увагу.

Використання полікарбонату

Існує два типи полікарбонату: монолітний і стільниковий. Вони відрізняються між собою за певними критеріями та використовуються для різних цілей. Розгляньмо детальніше кожен вид:

  1. Головною особливістю монолітного полікарбонату є його структура. Всередині цей матеріал щільний, у ньому немає пустот. Завдяки цьому він і отримав свою назву. Використання монолітного полікарбонату як будівельного матеріалу зводиться до скління вертикальних поверхонь, виробництва навісів і дашків, будівництва куполів та конструкцій нестандартних форм, спорудження звукоізоляційних придорожніх щитів та інше.
  2. Стільниковий полікарбонат відрізняється від попереднього типу присутністю пустот у своїй структурі. Завдяки цій особливості, йому притаманні легкість та гнучкість. Саме цей тип найчастіше використовують для задоволення домашніх потреб, адже він простий в експлуатації. Пластик чудово підходить для будівлі теплиць, альтанок, виготовлення навісів, балконних перегородок та іншого.

Отже, полікарбонат першого та другого типу можна застосовувати у багатьох сферах. Саме тому варто дізнатися про способи кріплення полікарбонату та як правильно кріпити полікарбонат, щоб він у майбутньому не відшарувався від опорної конструкції.

Підготовчий етап ― інструменти та обладнання

Для того, щоб монтаж монолітного полікарбонату чи стільникового пластику був швидким та якісним, необхідно заздалегідь підготувати інструменти та деталі. Перед початком роботи оцініть, скільки саме кріпильних елементів вам знадобиться, щоб не зупинятися посередині процесу. 

Отже, набір для кріплення листів полікарбонату своїми руками складається з таких інструментів та деталей:

  • простий з’єднувальний профіль (для сполучення панелей між собою);
  • складений з’єднувальний профіль (для сполучення панелей);
  • торцевий профіль (для герметизації панелей);
  • пристінний профіль (для кріплення полікарбонату до стін та герметизації);
  • герметизувальна та перфорована стрічка;
  • кутовий профіль (для сполучення панелей в кутах);
  • коньковий профіль (для з’єднання панелей у вигляді двосхилого даху);
  • електролобзик або циркулярна пила для різання;
  • електричне свердло;
  • вимірювальний метр (щоб визначати відстань між точками свердління);
  • саморізи, болти, шурупи з металевими шайбами та герметизувальними прокладками або термошайби;
  • маркер.

Це список необхідних деталей та інструментів для кріплення монолітного і стільникового полікарбонату. Далі ви дізнаєтеся як кріпити полікарбонат таким чином, щоб конструкція прослужила довго.

Покрокова інструкція кріплення полікарбонату

Перед тим, як почати монтаж полікарбонату до готового каркаса, необхідно зняти з матеріалу захисні плівки. Вони покликані захистити матеріал від механічних пошкоджень під час транспортування, тому їх необхідно усунути. Пам’ятайте, що полікарбонат має зовнішній та внутрішній бік, що потрібно враховувати під час його встановлення. Зазвичай, відповідне позначення є на плівці, тому слід звернути на це увагу перед її зняттям.

Крок 1

Перш за все слід розрізати листи полікарбонату. Їх величина повинна відповідати розмірам майбутніх стін та даху. Після цього, потрібно повернути панелі ребрами жорсткості вниз, щоб вони очистилися від пилу та частинок бруду. Виконати очищення також можна за допомогою порохотяга. 

Потім слід заклеїти верхній край листа герметизувальною стрічкою, а нижні ― перфорованою, щоб конденсат міг вільно витікати з полікарбонату.


крок 1

Крок 2

Далі необхідно покласти полікарбонат на суху рівну поверхню. На відстані кожні 30-50 см маркером позначте місця, в яких будуть знаходитися саморізи або термошайби. За допомогою електричного свердла зробіть отвори у відповідних пунктах. Отвори повинні бути діаметром 2-3 мм. Не забувайте, що з кожного краю слід залишити кілька сантиметрів.

Якщо справа стосується стільникового полікарбонату, не допускайте, щоб свердло проходило крізь ребра жорсткості, воно повинно пробивати лише пустоти. Кут свердління може бути від 90 до 118 градусів.

крок 2

Крок 3

Безпосередній монтаж стільникового полікарбонату до каркаса дуже простий, але вимагає точності. Найперше слід прикласти лист з отворами до відповідних точок на каркасі. Пам’ятайте, що відстань від краю повинна бути 4 см (і не більше ніж на 4 см). Вільний край потрібно герметизувати спеціальною стрічкою та профілем. Інакше в нього потрапить вода, спори грибів, рослини. Це не тільки зіпсує вигляд конструкції, але і вплине на її довговічність.

Далі необхідно вибрати місця на каркасі, до яких листи пластику будуть прикріплені у першу чергу: на кутах, якщо конструкція має правильний кшталт, і на верхніх та нижніх точках у випадку з арковими формами. Вкрутіть саморізи або термошайби перпендикулярно до листа по всій поверхні. Зауважте, що зробити це самостійно не вдасться. Для успішного процесу потрібно мінімум 3-4 людини, котрі будуть тримати полікарбонат в момент закручування саморізів чи термошайб.

крок 3

Цей спосіб більше підходить для тих, хто вже має досвід роботи з полікарбонатом чи схожими матеріалами. Тим, хто тільки починає знайомство з сировиною, необхідно використовувати профілі для кріплення. Робота з ними не вимагає специфічних умінь та навичок, тому будь-хто зможе справитися із завданням.

Процес кріплення листів за допомогою профілів виглядає наступним чином:

  1. На каркасі слід позначити точки фіксації кріпильних елементів. У цих пунктах відповідні профілі будуть кріпитися до корпусу конструкції.
  2. Профілі потрібно розмістити на сухій рівній поверхні й просвердлити в них отвори з урахуванням теплової щілини (зазор 3 мм).
  3. Далі слід прикласти профіль до каркаса та прикріпити їх саморізами.
  4. Кріплення листів з полікарбонату до профілів відбувається з тепловим зазором 6 мм. Листи повинні протягуватися крізь профілі, тому в цьому випадку краї панелей мають бути ідеально рівними.

На різних частинах конструкції слід використовувати різні профілі. Їх назви та призначення описані вище. Вибирайте один з двох варіантів та починайте роботу.

Поради від спеціалістів

Питання як кріпити полікарбонат між собою та до каркаса часто виникає у читачів. Ви познайомилися різними методами роботи, тому кожен може вибрати такий спосіб, який для нього буде зручнішим. Однак, слід додатково дотримуватися декількох правил, які допоможуть продовжити термін служби конструкції.

Монтуючи полікарбонатні листи на двосхилий дах пам’ятайте, що кут нахилу повинен бути не менше ніж 6 градусів. Також, у профілі, який розташовують з нижнього краю схилу, слід зробити отвори: відстань між ними ― 4-5 см. Це забезпечить нормальний відтік конденсату.

Ребра жорсткості повинні бути розташовані вертикально у випадку, якщо конструкція з полікарбонату буде знаходитися на вулиці. Це правило стосується теплиць, альтанок, парканів, зовнішніх перегородок (у тому числі на балконах). Горизонтальне розміщення каналів допускається лише у сухих приміщеннях.

Стежте, щоб листи пластику було повернуті до сонця правильним боком. Зазвичай виробник використовує спеціальні позначення, які допоможуть не сплутати сторони. Річ у тому, що на поверхні полікарбонату є шар, який захищає матеріал від ультрафіолету. Помилка при встановленні може спричинити швидке псування конструкції.

Під час вкручування саморізів, важливо не закручувати їх занадто сильно. Під впливом тепла полікарбонат розширюється, а додатковий тиск з боку саморізів неодмінно призведе до появи тріщин. У випадку з термошайбами все простіше ― вони саморегулюються і помилитися неможливо.

Якщо ви сумніваєтеся, чи зможете самостійно встановити полікарбонат і спорудити надійну конструкцію, краще зверніться за допомогою до спеціаліста. 

Цей запис був опублікований в Новини. і позначено тегами permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *