Вініловий сайдинг – чого більше переваг чи недоліків

Вініловий сайдинг

В середині минулого століття на ринку з’явився новий матеріал для облицювання фасадів по принципу конструктора відомий як вініловий сайдинг. Через простоту застосування, надійність та доступність він набув великої популярності на території Сполучених Штатів Америки та Канади в яких на той період часу відбувався бум будівництва невеликих, приватних, житлових будинків. Пізніше облицювальний матеріал стали масово застосовувати на фасадах магазинів, МАФів (малих архітектурних форм), автосервісів, будинків зведених з SIP-панелей, оздоблення закритих балконів після утеплення, як варіант покращення вентиляції будівель.

На території України сайдинг в переважній більшості використовують для утеплення та реставрації старих, дерев’яних будинків, обробки невеликих споруд комерційного призначення, як оптимальний варіант фасаду з мінімальним навантаженням на фундамент та невеликим бюджетом. 

Вініловий сайдинг – це

Вініловий сайдинг це виготовлені з полівінілхлориду профільовані панелі в переважній більшості з матовою поверхнею, яка має малюнок, або тиснення, які за текстурою можуть нагадувати дерево, блок хаус, камінь, цеглу, вініл та інші види оздоблювальних матеріалів, різноманітний декор. 

Його поверхня не потребує додаткового фарбування, стійка до високих температур (не горить), хімікатів, вологи, морозів, солей, дощу, комах та впливу багатьох інших зовнішніх факторів. Легко піддається очищенню без втрати свої візуальних та прикладних якостей.

вініловий сайдинг це

Особливості панелей

Серед особливостей відзначають розмір панелей, переважно виготовляються  як довгі прямокутні квадрати. Зручне кріплення у вигляді фіксаторів (защолок) та отвори під саморізи чи цвяхи, які полегшують монтаж, роблять його надійним та максимально швидким. 

В поєднанні з софітами дозволяє скрити недоліки будівлі (нерівності, нахили), якісно та з смаком обробити вікна, двері, фундамент, придати унікального дизайну, архітектурного та художнього оздоблення, як цілій споруді так і окремим її частинам. 

Монтувати сайдинг можна на дерев’яний каркас, або металопрофіль за принципом конструктора, виконувати роботи під силу всім, хто володіє базовими будівельними знаннями та навичками.

Ще одна особливість сайдингового облицювання – це технологія “вентильованих фасадів”. Її суть полягає у створенні проміжку для вентиляції розміром від 30 до 50 міліметрів між сайдингом та утеплювачем (наприклад мінвата), що дозволяє стінам вільно дихати, виводячи у вигляді пару надлишки вологи, максимально ефективно затримувати тепло, створюючи комфортний мікроклімат (співвідношення температури до вологості) всередині приміщення.

ПВХ панелі добре противостоять вигорянню на сонці не втрачаючи свій первісний колір. 

При його виробництві також застосовуються такі матеріали як бутадієн та діоксид титану, карбонат кальцію в комплексі підсилюючи властивості сайдингу. Вони визнані абсолютно безпечними для здоров’я людини та навколишнього середовища, не виділяють токсинів та інших шкідливих речовин. Штучні компоненти з яких виготовляється сайдинг дозволяють суттєво скорочувати вирубку деревини, яку він якісно замінює як облицювальний матеріал. 

Сайдинг вініловий в порівнянні з іншими матеріалами для утеплення та обробки фасаду доволі дешевий, що робить його максимально доступним.

Переваги вінілового сайдингу

Ті, хто використовує даний матеріал для зовнішніх робіт відзначають наступні переваги вінілового сайдингу:

  • Вартість. В порівнянні з іншими облицювальна матеріалами, сайдинг відзначається більш низькою ціною, як на самі панелі, так і на вартість робіт по його монтажу, що дозволяє суттєво зекономити кошти та отримати унікальний, надійний фасад з обмеженим бюджетом;
  • Стійкість до низьких та високих температур (від -50°c до +60°c);
  • Виступає як якісний, додатковий утеплювач;
  • Довгий період експлуатації 50-60 років, що дозволяє надавати гарантію на матеріал терміном від 25 до 30 років;
  • Високий опір вологості та впливу різноманітних осадків. Дощ та сніг практично не залишають слідів на поверхні;
  • Простота та швидкість монтажних робіт;
  • Взаємозамінність, у випадку форс мажорів легко замінити панелі в необхідній кількості, без шкоди дизайну та загальній конструкції. Достатньо вибрати необхідний узор та колір;
  • Не потребує сезонного фарбування;
  • Добре протистоїть шкідникам (гризунам та комахам);
  • Легко миється проточною водою під тиском від бруду та пилу, приймаючи первісний вигляд;
  • Вважається екологічно чистим виробом через жорсткі умови до сировини з якої його виготовляють. Не виділяє в навколишнє середовище токсичні речовини;
  • Завжди виглядає естетично.

недоліки вінілового сайдингу

Недоліки вінілового сайдингу

На жаль як і для будь якого будівельного матеріалу недоліки вінілового сайдингу також присутні, а саме:

  • Незважаючи на надійний захист від впливу природних, зовнішніх факторів, сайдингові панелі не зовсім добре протистоять механічним пошкодженням таким, як удари. Тому варто приділяти особливу увагу при його монтажі, використовувати професійний інструмент та зважати на прикладену силу;
  • Так як сайдинг складається з пластику при горінні він може виділяти багато чорного, їдучого диму, який наносить велику шкоду організму людини. Хоча з розвитком технологій він стає все більш вогнестійким та все краще протистоїть високим температурам;
  • Може частково деформуватись під довгим та сильним впливом ультрафіолетових променів;
  • Не любить різких перепадів температур. 

Сайдинг вініловий найкраще підходить для помірно-континентального клімату, який притаманний для всієї території України, тому вищеперелічені недоліки практично не зустрічаються та непомітні в порівнянні з кількістю вагомих переваг.

Висновки

Підсумовуючи можна сказати з впевненістю, що сайдинг це матеріал який добре захищає споруди від зовнішніх впливів різноманітних природних факторів. Його з легкістю можна використати для обшивання споруд. Цільове призначення носить виключно будівельний характер.

Панелі з сайдингу володіють великим переліком переваг і в порівнянні з багатьма іншими будівельними матеріалами (наприклад дошка), можуть значно краще захистити будівлю та потребують менше зусиль для догляду.

Широка гама кольорів та різноманітних текстурних узорів дозволяє створювати унікальні, неповторні за своїм дизайном фасади будівель, які гармонійно поєднаються з вашим подвір’ям та ландшафтним дизайном прибудинкової території.

При обмеженому бюджеті це найоптимальніші інвестиції в Ваше будівництво чи капітальний ремонт.

Цей запис був опублікований в Новини. і позначено тегами permalink.