Теплиця з полікарбонату своїми руками: як побудувати теплицю з полікарбонату

теплиці своїми руками

Кожен з нас мріє вирощувати теплолюбні культури на власній присадибній ділянці. Однак через погодні умови, отримати плоди з екзотичних рослин вдається рідко, з якою турботою ми б не дбали про них. Вихід є: варто лише зробити теплицю з полікарбонату своїми руками. Процес побудови зовсім нескладний, а також недорогий. Головне, правильно вибрати матеріали та добре вивчити інструкцію.

Якщо ви сумніваєтеся чи потрібно встановлювати теплицю у дворі, ознайомтеся із основними перевагами такої конструкції:

  1. У теплиці з полікарбонату можна вирощувати овочі, фрукти та квіти не тільки у теплі пори року, але і взимку. Головне, подбати про систему опалення та вчасно запустити її.
  2. Теплиця з полікарбонату стійка та міцна, їй не зашкодять негативні природні явища (вітер, мороз, град), на відміну від скляних конструкцій.
  3. Урожай можна збирати кілька разів на рік.
  4. У теплиці з полікарбонату овочі та фрукти захищені від шкідників.

Ці та інші плюси використання теплиці своїми руками можна відчути придбавши полікарбонат та збудувавши парник. Результати гарантовано перевершать всі очікування. Теплиця з полікарбонату своїми руками стане вашою найкращою інвестицією.

Який полікарбонат вибрати для теплиці?

Якщо традиційно для виготовлення парників використовували скло або поліетиленову плівку, то зараз ситуація кардинально змінилася. Через непрактичність цих матеріалів садівники почали шукати нові способи спорудження цих конструкцій. Це не дивно, адже скло та тонка плівка руйнувалися під впливом механічних та погодних чинників.

Існує два основні види полікарбонату: монолітний і стільниковий. Кожному з них притаманні певні властивості та сфера використання. 

Монолітний полікарбонат застосовується, здебільшого, для створення прозорих куполів на будівлях, захисних стінок вздовж автотрас, скління терас. Свою назву матеріал отримав завдяки структурі, яка дуже нагадує скло і є суцільною, практично без повітряних вкраплень. Саме вона надає полікарбонату незвичної міцності та витривалості. Однак, монолітний тип зовсім негнучкий та непластичний. Для створення конструкцій округлих форм його не використовують. Крім того, своїми руками теплиця з полікарбонату монолітного не створить оптимальних умов для вирощування рослин.

Стільниковий полікарбонат ― це матеріал, будова якого нагадує бджолині стільники. Він більш гнучкий та повітряний, завдяки чому його часто використовують для побудови невеликих конструкцій та композицій округлих форм. Саме цей вид матеріалу рекомендується для застосування при створенні теплиці з полікарбонату своїми руками.

Парник з цього матеріалу забезпечують рослинам оптимальні умови для росту: відповідну циркуляцію повітря, достатню кількість сонячного проміння та оптимальний рівень вологості.

В чому полягають основні переваги та недоліки полікарбонату

Стільниковий полікарбонат зробив справжню революцію на ринку будівельних матеріалів. Він замінив скло, яке являється набагато крихкішим, а також непрактичним в експлуатації і небезпечним. Як і кожному матеріалу, полікарбонату властиві певні недоліки і переваги. До списку плюсів сировини відносять:

  1. Легкість ― полікарбонат має невелику вагу, тому він простий у застосуванні і не вимагає використання спеціальної техніки. Каркас теплиці точно витримає масу цього матеріалу.
  2. Міцність ― за цим показником з полікарбонатом не може позмагатися жоден матеріал з аналогічним виглядом та властивостями.
  3. Широкий асортимент ― можна підібрати листи полікарбонату будь-якої товщини та розмірів, що спрощує виконання завдань.
  4. Витривалість ― середній термін використання полікарбонату складає 10-12 років. Теплиця з сотового полікарбонату навіть під впливом шкідливих факторів простоїть протягом 7-10 років.
  5. Високі теплоізоляційні властивості ― полікарбонат не затримує тепло всередині конструкції, що дуже важливо для теплиці з полікарбонату.
  6. Безпечність ― полікарбонат не тріскає та не ламається під час удару, тому не утворює гострих кутів. Саме тому не існує ризику отримати травму.
  7. Екологічність ― матеріал не виділяє токсичних сполук та являється абсолютно безпечним для навколишнього середовища.

До недоліків можна віднести більш високу ціну на полікарбонат, у порівнянні з аналогічними матеріалами. Також матеріал нестійкий до впливу ультрафіолету, тому потребує додаткового покриття спеціальним розчином, який зазвичай наносять виробники перед безпосередньо продажем.

Теплиця з полікарбонату: етапи установки

Теплиця з полікарбонату своїми руками вимагає часу та уваги. Для її створення необхідно дотримуватися певних правил. Найперше слід обрати форму каркаса. Зазвичай він буває арковий, двосхилий, односхилий, пірамідний та інші.

Арковий каркас теплиці найпростіші в установці. Такі конструкції теплиці добре пропускають світло, не затримують осадки, а на їх створення потрібно набагато менше полікарбонату, порівнюючи з іншими видами.

Двосхилий каркас характеризується найбільшою площею для посадки рослин та високим рівнем освітлення. Однак, для теплиці з полікарбонату двосхилої вимагається більше матеріалу, і тому її установка обходиться дорожче.

Односхилий каркас неодмінно потрібно пристосовувати до південної частини будинку, з яким теплиця буде мати спільну стіну. Така конструкція найбільш дешева. Пірамідний тип важкий в установці та не надто практичний, тому зустрічаються рідко.

Обираємо місце та фундамент для теплиці

Під час вибору місця для каркаса теплиці необхідно враховувати кілька факторів. Якщо несерйозно віднестися до цього етапу, можна втратити гроші і час. Перш за все, потрібно визначити, яка площина на ділянці найбільш освітлена. Цей периметр буде найкращим для того, щоб розмістити теплицю з полікарбонату своїми руками.

Наступним критерієм є рельєф поверхні. Місце для установки теплиці повинно бути максимально рівним, без ямок та горбків. Це забезпечить стійкість конструкції та оптимальне освітлення.

Готуємо креслення майбутньої теплиці

Готуючи креслення для теплиці найкраще пристосовувати її майбутні розміри до розмірів листів полікарбонату. Стандартний лист має формат 2,1 м х 6 м або 2,1 м х 12 м. Під час згину матеріалу для створення теплиці аркової форми своїми руками потрібно пам’ятати, що середній радіус кривизни складає 1,9 метра. При цьому, гнути листи полікарбонату можна тільки вздовж повітряних каналів.

На проекті потрібно відзначити всі елементи майбутньої конструкції, включаючи вікна та каркас. Слід також враховувати особливості матеріалу для каркаса (дерева, алюмінію і так далі)

Каркас та основа теплиці з полікарбонату

teplytsiТеплиця з полікарбонату своїми руками починається з основи. Існує кілька її видів. Фундамент для теплиці може бути:

  • стрічковий фундамент ― зазвичай його роблять з бетону чи цегли;
  • блоковий ― з залізобетонних блоків;
  • брусовий фундамент ― з дерев’яного бруса.

Найбільш часто виготовляють перший та останній види, адже матеріали для них доступні, а міцність нічим не поступається іншим видам. Фундамент з дерев’яного бруса забезпечує також можливість переносити теплицю з місця на місце, а стрічковий фундамент вважається найбільш надійним.

Каркас це те, на чому тримається вся конструкція. Від його стійкості та міцності напряму залежить довговічність і надійність майбутнього парника. Для каркаса теплиці найчастіше використовують доступні матеріали, тому його виготовляють з дерева. Ця сировина являється доступною та легкою в експлуатації. Дерев’яний каркас однак псується під дією вологи.

Одним з найкращих матеріалів для каркаса є пластик. Він міцний та витривалий до впливу негативних погодних умов. Незважаючи на невелику вагу, він чудово витримує листи полікарбонату.

Каркас з алюмінієвого оцинкованого профілю для теплиць з полікарбонату своїми руками має свої плюси та мінуси. Конструкція легка та стійка до появи іржі, але дорожча, ніж інші види каркаса.

Як вибрати тип кріплення для теплиці з полікарбонату

Існує три основні типи кріплення для теплиці з листів полікарбонату: термошайбами, профілями і гермострічками. За допомогою термошайб відбувається надійне та герметичне кріплення стільникового полікарбонату до каркаса. Варто лише запам’ятати, що отвір для шайби потрібно робити на кілька міліметрів ширшим.

Профілі дозволяють з’єднати між собою листи матеріалу та причепити їх до каркаса. Сам монтаж здійснюється шляхом протягування профілю і його надягання на полікарбонат. Цей спосіб досить простий и водночас надійний.

Гермострічкою буквально склеюють листи стільникового полікарбонату. Цей метод вимагає відповідних умінь та навичок, тому не рекомендується для новачків.

Збираємо теплицю з полікарбонату: основні правила

Зробити теплицю з полікарбонату це мрія багатьох. Починати її створення слід із основи. Найперше, потрібно вибрати матеріал для неї. Підбирати сировину треба в залежності від специфіки грунту. Найкращим універсальним варіантом вважається бетон. Такий фундамент для теплиці гарантовано буде стійким та надійним.

Після того, як фундамент готовий, можна переходити до етапу встановлення каркаса. Переконайтеся, що ви придбали всі необхідні деталі та матеріал для того, щоб зробити теплицю своїми руками. 

Монтаж каркаса залежить від специфіки кожного матеріалу для скелета теплиці. Кріплення полікарбонату також залежить від обраного способу (термошайбами, алюмінієвою стрічкою, за допомогою оцинкованого профілю). 

Полікарбонат кріпиться до каркаса тим боком, на який нанесений захист від ультрафіолету. Завдяки цьому, теплиця прослужить довше, а рослини не будуть наражені на дію шкідливого випромінювання.

Щоб побудувати теплицю з полікарбонату міцну, необхідно надійно закріпити матеріал. Крок повинен складати 30-40 сантиметрів. Для споруд аркової форми слід враховувати розміри теплиці та можливий вигин. Згин можна робити тільки вздовж повітряних каналів. Спочатку лист полікарбонату фіксують за допомогою затискачів з одного боку. Інший бік, в свою чергу, вигинають. Важливо також дотримуватися інструкції з експлуатації матеріалу, так як для кожної товщини полікарбонату є допустимий радіус вигину.

Теплиця з полікарбонату може виявитися складнішою у встановленні, ніж може здатися на перший погляд. Ті, хто раніше не споруджував нічого подібного, повинні досконало вивчити інструкцію як зробити теплицю або ж звернутися за допомогою до професіоналів.

теплиціПравила, яких слід дотримуватися під час спорудження полікарбонатної конструкції:

  1. Використовувати для розрізання полікарбонатних листів можна лише спеціально призначені інструменти.
  2. Не кидайте матеріал з висоти, а також не створюйте навантаження на нього.
  3. Розраховуйте навантаження на каркас парника до його встановлення.
  4. Теплиця повинна бути розташована таким чином, щоб її довжина була витягнута зі сходу на захід.
  5. Якщо ви обрали металевий каркас для теплиці, подбайте про його захист перед корозією.

У випадку, якщо ви не впевнені, що зможете самостійно встановити фундамент, каркас та обшити його полікарбонатом, краще зверніться за допомогою до професіоналів. Вони швидко та якісно виконають всі необхідні роботи за найкоротший час. Вам залишиться лише використовувати споруду за призначенням та тішитися врожаєм.

Цей запис був опублікований в Новини. і позначено тегами permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *