Софіт: що таке софіти і для чого вони потрібні?

СОФІТ DOCKE для підшивки

Облаштування будинку потребує особливої уваги. Стіни та дах потрібно захистити найкращими матеріалами, щоб у майбутньому не зіткнутися з протіканнями покрівлі та підвищеною вологістю всередині житла. Існує багато різних видів панелей для обшивки дому, кожен з яких має свої плюси та мінуси. Сьогодні поговоримо про софіти, а саме що таке софіт, для чого та де його використовують та які переваги він має. 

Що таке софіт?

Кожен з нас хоча б раз чув таке слово та ставив собі питання що таке софіт. Софіти ― це елементи для підшивки даху. Їх виготовляють з різноманітних матеріалів: алюмінію, дерева, міді, пластику та інших. Кожен з матеріалів характеризується певними достоїнствами та недоліками.

Одними з найбільш популярних видів софітів являються поліхлорвінілові панелі. Вони довговічні, стійкі до негативної дії зовнішніх факторів (механічних пошкоджень, впливу вологи, ультрафіолетового випромінювання, вітру і інших природних чинників). Важливою перевагою, якою володіють поліхлорвінілові софіти, є їх невелика вага. Завдяки цьому, вони не здійснюють навантаження на покрівлю. Ці вироби також прості в установці та експлуатації, а також не вимагають особливого догляду. 

Такі панелі бувають двох типів:

  • з перфорацією ― цей вид використовують для обшивки відкритого підпокрівельного простору;
  • без перфорації ― застосовують для обробки альтанок, гаражів, веранд.

Для чого потрібен софіт і та які функції він виконує

За допомогою софітів завершують облаштування даху. В залежності від виду, вони продовжують термін служби покрівлі, а також загальної експлуатації будинку. Його можна побачити, якщо стати під даху та підняти голову догори.

До основних функцій софітів відносяться:

  1. Захисна ― софіти з поліхлорвінілу та інших матеріалів використовують для ізоляції підпокрівельного простору від вологи, потрапляння сторонніх предметів, пилу та бруду.
  2. Декоративна ― вироби використовують для того, щоб приховати елементи конструкції даху та покращити загальний зовнішній вигляд покрівлі.

Панелі захищають каркас даху від негативних природних чинників, особливо від вітру та дощу. Вода має надзвичайно руйнівний вплив на дерево, яке використовують для виготовлення опор для покрівлі. Софіт, в свою чергу, захищає всі елементи конструкції та забезпечує будівлі естетичний вигляд.

Які вибрати софіти?

На ринку можна знайти безліч видів софітів, виконаних з будь-яких матеріалів. При виборі панелей необхідно звертати увагу на умови, в яких перебуває будинок, наприклад вітрове та дощове навантаження, інтенсивність сонячного світла і непровітрюваність чи провітрюваність місця.

що таке софіти

Який софіт кращий для підшивки даху?

Популярні в минулому дерев’яні панелі являються найбільш екологічним варіантом. Вони характеризуються середнім рівнем стійкості і легко руйнуються під впливом вологи. Підшивка даху софітом з цієї сировини вимагає постійного покриття фарбою або лаком. Це не тільки не надто практично, а і вимагає додаткових сил та витрат часу. Крім того, дерев’яні панелі одні з найдорожчих.

Металеві софіти для підшивки даху являються надзвичайно стійкими до механічних пошкоджень. Однак, вони мають велику вагу і тому здійснюють чимале навантаження на конструкцію. Панелі з металу також можуть швидко покриватися корозією, тому їх раз у рік необхідно захищати відповідними препаратами.

Панелі з ПВХ являються найбільш популярними. Вони прості в експлуатації та характеризуються оптимальним співвідношенням ціни до якості. Софіти для даху з поліхлорвінілу значно покращують зовнішній вигляд будинку. Завдяки широкому асортименту можна вибрати будь-який колір та будь-які розміри, а також моделі з імітацією інших матеріалів.

Як правильно підшити карнизний звис?

Існує кілька способів обшивки даху софітом. Для підшивки звисів нахилом до 30° використовують метод для підшивки безпосередньо по балках. Монтаж відбувається безпосередньо по обрешітці з дощок чи брусків, які прикріплені до балок. Панелі прикріплюють перпендикулярно до стін або паралельно до балок, залежно від того, який варіант матиме естетичніший вигляд.

Інший спосіб для підшивки актуальний для звісів з нахилом більш ніж 30°, його називають горизонтальним. Для нього необхідно спорудити коруб з дерев’яних брусків. Кріплення такого короба до даху будинку здійснюється до стіни і до кроквяних споруджень зверху і знизу. Що стосується фронтонних звисів, вони завжди обшиваються по обрешітці. Спочатку до обрешітки кріпляться бруси, а до останніх, у свою чергу, панелі. 

Важливо підкреслити, що в залежності від фірми виробника панелі можуть відрізнятися способом кріплення. Тому, перш ніж перейти до процесу установки, необхідно добре вивчити інструкцію та придбати всі необхідні інструменти та елементи кріплення.

Монтаж софітів може здійснити навіть новачок, адже він не вимагає спеціальних вмінь і навичок. Головне, правильно визначити необхідну кількість матеріалів, і можна приступати до робіт з установки. 

Якщо ж ви не впевнені у своїх силах, краще звернутися за допомогою до спеціалістів. Професіонали швидко та якісно виконають всі необхідні дії, а вам залишиться лише насолоджуватися результатом.

Чому якісна вентиляція даху є важливою та яка роль софітів

Якісна вентиляція будинків є однією з обов’язкових умов, в яких ,як правило, ви можете створити нормальний мікроклімат всередині помешкання. Вона забезпечує обмін повітря між зовнішнім середовищем та простором всередині споруди. Завдяки цьому зберігається нормальний стан стін: вони мають стійкість до появи цвілі, тому що не вбирають зайвої вологи.

Важливе місце в системі вентиляції будинку займає саме дах. При будівництві в підпокрівельному просторі важливо подбати про таку систему. Якщо відмовитися від її встановлення, то волога, яка через стіни та стелю підніматиметься під покрівлю, буде повільно, але впевнено наносити непоправної шкоди даху. Зазвичай, простір на горищі сильно нагрівається влітку, тому під впливом тепла і вологи може розпочатися розповсюдження грибка або ж гнильних процесів.

Важливим елементом вентиляції простору під покрівлею являються софітні установки. Види з перфорацією підходять для будинків зі звісами. Завдяки невеликим отворам, які розташовані вздовж панелей, проходить повітря. Таким чином відбувається його циркуляція.

У випадку, якщо вентиляція горища ідеально розрахована і немає необхідності збільшувати об’єм свіжого повітря, можна використати моделі без перфорації. Тут вони будуть виконувати як декоративну так і естетичну функції.

ПВХ панель характеризується довговічністю та надійністю. Поліхлорвініл стійкий до впливу зовнішнього середовища та не піддається руйнівним впливам вологи і ультрафіолету. Якщо ви шукаєте витривалих виробів для облаштування будинку, зверніть увагу на ці моделі. У них значно більше переваг, ніж недоліків, а ціна доступна кожному.

Цей запис був опублікований в Новини. і позначено тегами permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *