Що краще обрати: оргскло чи монолітний полікарбонат?

що таке оргскло

В архітектурі та внутрішньому оздобленні часто використовуються прозорі елементи. Найчастіше їх виготовляють з синтетичних матеріалів, що служать сучасною альтернативою мінеральному склу. У цій статті ми розкажемо, що таке оргскло, де його використовують, які переваги й недоліки воно має та які альтернативи вам доступні. 

Що таке оргскло?

Оргскло — це скорочення від фрази « органічне скло ». Зазвичай під цією назвою мають на увазі вироби з полімерного метилметакрилату. Вони випускаються у вигляді листів товщиною від 1 до 25 міліметрів. Матеріал може бути прозорим чи напівпрозорим, глянсовим чи матовим. Додаючи барвники, його тонують у різні кольори. 

Властивості оргскла багато в чому залежать від способу виробництва:

 1. Литий матеріал твердий та стійкий до ударів і сильних перепадів температури. Завдяки термопластичності він може частково відновлювати свої первинні властивості після дрібних пошкоджень. 
 2. Екструдований полімер легше склеюється, що спрощує виготовлення складних виробів. Але він поступається литому за показниками хімічної та температурної стійкості. 

Переваги та недоліки оргскла

Головний плюс акрилового скла — це його стійкість до ударів. Воно витримує в 5 раз більші навантаження в порівнянні з мінеральним силікатним матеріалом. Розбити його дуже важко, тому його часто використовують в будівництві, у несприятливих умовах, з підвищеними ризиками пошкодження. До позитивних властивостей оргскла також відносять:

 • прозорість органічного скла на рівні звичайного скла — до 92%;
 • легкість обробки — можна розкроювати пилками, ножами та іншими популярними інструментами;
 • стійкість до сильних перепадів температури й вологості, до впливу кислот та інших агресивних сполук;
 • широкий асортимент матеріалів з різними кольорами, розмірами листів, товщиною й типами поверхні;
 • легкість кріплення — можна використовувати болти, саморізи, заклепки або клеї;
 • безпечність — після полімеризації матеріал стає інертним і не виділяє шкідливих речовин;
 • екологічність — пластик легко піддається переробці та підходить для вторинного використання. 

Звичайно, треба враховувати й недоліки. Хоча прозорий полімер стійкий до ударів, гострі предмети можуть залишати на ньому порізи й подряпини. Знаючи, як відполірувати оргскло, можна усунути легкі пошкодження, але глибокі тріщини відремонтувати не вийде. Матеріал також має низьку чутливість до перепаду температур, але легко займається від відкритого вогню. Окрім того, його можна пошкодити ацетоном, спиртом та іншими органічними розчинниками. 

Де використовують оргскло?

Завдяки своїм властивостям основна сфера застосування полімерного скла — будівництво. Оргскло часто використовують для скління наступних конструкцій:

 • вікон і дверей;
 • теплиць і оранжерей;
 • навісів і дахів;
 • терас і лоджій;
 • вітрин;
 • підвісних стель;
 • рекламних щитів;
 • перегородок тощо. 

Переваги оргскла також високо оцінили у виробництві. З нього виготовляють душові кабіни, різноманітні компоненти автомобілів, акваріуми, плафони світильників, декоративні аксесуари та інші предмети. Прозорий полімер використовують навіть у медицині — саме він служить основою для контактних лінз. 

Що краще обрати: оргскло чи монолітний полікарбонат?

Звичайно, акрилове скло — не єдиний вид прозорого пластику. Сьогодні вам доступно чимало альтернатив, серед яких слід особливо виділити монолітний полікарбонат. Подібно до оргскла, він випускається у вигляді листів різної товщини. На відміну від стільникових аналогів, в ньому немає внутрішніх порожнин. 

Монолітний полікарбонат увібрав у себе всі позитивні властивості оргскла включно з високим ступенем прозорості та стійкістю до ударів. Але він має більше плюсів — до його унікальних переваг слід віднести:

 • підвищену міцність, меншу ймовірність випадкових пошкоджень;
 • збільшений термін служби;
 • високу несучу здатність — підходить навіть для монтажу покрівлі;
 • стійкість до температурної деформації;
 • кращі теплоізоляційні властивості. 

Якщо ви вибираєте саме монолітний полікарбонат, у вас не буде виникати питання, як правильно різати оргскло. Цей матеріал дуже простий у використанні та в обробці. З нього легко виготовляти складні конструкції. Він чудово поєднується з більшістю будівельних і монтажних клеїв, тому вам не доведеться витрачати багато часу на пошук допоміжних матеріалів. 

Монолітний полікарбонат вибирають у наступних випадках:

 1. Коли пріоритет віддається міцності й безпеці конструкції. Він витримує більші навантаження, а тому забезпечує кращий захист від негоди, від падіння гілок і будівельних матеріалів, а також від вандалізму. 
 2. Коли потрібна якісна теплоізоляція. Використання полікарбонату дозволить зменшити витрати на опалення та зробити крок назустріч енергетично нейтральному будівництву. 
 3. Коли треба зменшити витрати на обслуговування. Полікарбонат довше служить навіть у несприятливих умовах. Його використання дозволяє витрачати менше часу, зусиль і грошей. 

Де купити монолітний полікарбонат в Україні?

Компанія Sotex Trade пропонує сучасні полімерні матеріали для будівництва та виробничих підприємств. В її каталогу ви можете замовити прозорий чи тонований монолітний полікарбонат. Вона надає послуги транспортування матеріалів по Україні, а також професійного монтажу теплиць, оранжерей та інших конструкцій. Замовлення можна оформити на сайті чи за телефоном +38 (067) 675 03 87. 

Цей запис був опублікований в Новини. і позначено тегами permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *