Як кріпити полікарбонат монолітний та стільниковий?

монтаж полікарбонату

Полікарбонатні листи ― це популярний матеріал, який можна використовувати практично для будь-яких будівельних цілей. Цей полімерний пластик характеризується міцністю, стійкістю до несприятливих зовнішніх факторів, довговічністю, пластичністю, гнучкістю та універсальністю.

У зв’язку з широким застосуванням матеріалу, у користувачів часто виникає питання як правильно кріпити полікарбонат до будь-якої основи. Процес фіксації листів полікарбонату вимагає дотримання певних правил, якими не можна нехтувати.

Типи полікарбонату та їх характеристики

На ринку доступні два головні види цього полімерного пластику. Кожен з типів полікарбонатних листів характеризується певними властивостями, також їм притаманні свої переваги та недоліки.

Полікарбонат монолітного типу

Монолітний полікарбонат отримав назву завдяки своїй внутрішній структурі, яка не включає пустот. За зовнішнім виглядом цей вид найбільше нагадує скло, однак він міцніший у кілька сотень раз. Йому властиві наступні параметри:

  • міцність при розтягуванні складає 65 МПа;
  • ударне навантаження ― 158 Дж;
  • міцність при розриві ― 60 МПа;
  • видовження при розриві ― 93%.

Для монолітного полікарбонату також характерна гнучкість. Хоча ці показники не такі високі, як у стільникового пластика, але вони все ж дозволяють створювати конструкції вигнутих форм. Наприклад, для листів товщиною три міліметри радіус вигину складає 450 міліметрів, для десяти міліметрових ― 1500 міліметрів.

Варто наголосити на тому, що цей полімерний пластик не входить у взаємодію з багатьма хімічними речовинами. Серед них слабкі розчини кислот, органічні жири, спирт. Така властивість корисна у випадку, якщо матеріал використовуються для спорудження теплиць. Часто їх власники застосовують хімікати, необхідні для запобігання розвитку хвороб на стеблах рослин чи для підкислення ґрунту. Полікарбонат не вступає з ними у взаємодію і залишається неушкодженим.

Для монолітного полікарбонату також характерні відмінні ізоляційні властивості. Він добре зберігає тепло, тому його часто вибирають для зведення зимових садів та парників. Також він чудово ізольовує звук, що дозволяє використовувати його для спорудження прозорих куполів над басейнами та огорож вздовж автострад.

Полікарбонат монолітного типу стійкий до дії низьких і високих температур, а також інтенсивного сонячного випромінювання. Кріплення монолітного пластику вимагає дотримання певних правил, які будуть описані нижче.

Полікарбонат стільникового типу

стільниковий полікарбонат

Стільниковий полікарбонат має пористу структуру, всередині він поділений на заповнені повітрям секції. Саме завдяки такій будові, схожій на бджолині стільники, полікарбонат отримав свою назву.

Для стільникового полімеру характерні невелика вага та високий радіус згину. У домашньому господарстві його найчастіше використовують для виготовлення теплиць аркової форми.

Як і попередній вид, стільниковий пластик стійкий та довговічний. Він має нижчі показники механічної стійкості у порівнянні з монолітним, через наявність пустот всередині між ребрами жорсткості. Однак саме цей фактор збільшує його теплоізолювальні властивості. Він ідеально підходить для виготовлення теплиць, у яких культури вирощуються протягом цілого року.

Як кріпити полікарбонат: способи та техніки

Головним питанням, яке ставлять користувачі, є як кріпити полікарбонат. Від точності монтажу панелей з полікарбонату залежить міцність та надійність майбутньої конструкції. Кріплення листів полікарбонату може бути здійснене кількома способами. Ми перелічимо та опишемо найбільш популярні з них. Таким чином, ви можете вибрати оптимальний для свого випадку метод монтажу.

Монтаж монолітного та стільникового полікарбонату – точкова техніка

Щоб закріпити полікарбонат на металевій опорі, найкраще використовувати точковий спосіб. Він вважається найбільш популярним, адже є досить простим та не вимагає спеціальних вмінь і навичок. Для того, щоб здійснити кріплення монолітного полікарбонату, знадобляться саморізи. Процес відбувається за наступною схемою:

  1. З внутрішнього боку панелі стільникового полікарбонату чи монолітного полікарбонату слід зняти захисну плівку та покласти лист на каркас.
  2. За допомогою свердла для дерева необхідно просвердлити отвір у листі пластику та у каркасі. Діаметр щілини повинен бути на 2-3 міліметри більшим, ніж діаметр саморіза.
  3. Далі листи полікарбонату прикріплюються саморізами до профілів. Важливо, здійснювати фіксацію перпендикулярно до листів стільникового полікарбонату чи монолітного виду. Полімерний пластик має здатність розширюватися під впливом температур, тому варто недокручувати шурупи на один-два міліметри.
  4. Кожна наступна панель кріпиться за аналогічною схемою.
  5. На кутах слід встановлювати сталевий оцинкований або алюмінієвий профіль.

Монолітний полікарбонат найкраще монтувати саме цим способом.

Профільна техніка

Багато користувачів хочуть дізнатися як кріпити стільниковий полікарбонат або монолітний полімер до металевої основи. Для цього можна використати профільну техніку.

Як вказує сама назва, фіксація здійснюється за допомогою спеціальних деталей. З’єднувальний профіль дозволяє кріпити полікарбонат до каркаса та сполучати панелі між собою.

Процес відбувається наступним чином: Н-подібний профіль кладуть на каркас та закріплюють його, потім крізь профілі протягують та фіксують листи полікарбонату. Спеціалісти радять додатково використовувати герметик та замазку.

Під час цього типу кріплення монолітного та стільникового полімеру використовують такі типи профілів:

  • роз’ємний ― складається з основи, кришки та ніжок, які заокруглені до середини, цей профіль вставляється між листами полікарбонату;
  • торцевий або п-подібний ― використовується для заглушення торців стільникових панелей, з метою запобігти потраплянню всередину води та бруду;
  • коньковий ― застосовується під час спорудження конструкцій аркового типу;
  • твердий кутовий ― з його допомогою здійснюється кріплення листів на кутах будови;
  • пристінний ― дозволяють кріпити полікарбонат безпосередньо до стіни.

Монтаж стільникового полікарбонату та монолітного полімеру цим способом вимагає використання різних типів профілів. Тільки у такому випадку конструкція буде міцною та надійною.

Змішана техніка

Кріплення стільникового полікарбонату та монолітного полімеру можна також проводити змішаним способом. Він дозволяє компенсувати недоліки кожної з методик. У цьому випадку використовуються як профілі, так і саморізи. 

Вище описані найбільш популярні способи як кріпити полікарбонат.

Кріплення полікарбонату до поверхонь різних типів

При монтажі монолітного полікарбонату чи стільникового полімеру слід брати до уваги тип матеріалу, з якого виготовлений каркас. Для того, щоб визначити, як кріпити полікарбонат надійно, потрібно враховувати особливості поверхні.

Дерево

Дерев’яні основи досить погано поєднуються з пластиком. Перше, на що варто звернути увагу це факт, що полімер добре пропускає сонячне проміння, яке є ворогом номером один для деревини. Саме тому, перед тим, як кріпити монолітний полікарбонат, слід захистити каркас від сонця. 

Якщо ви вирішили фіксувати панелі саморізами, слід обережно закручувати їх, адже приклавши зайву силу можна спровокувати появу щілин та тріщин у дереві. Також не можна залишати занадто великий люфт в з’єднанні. 

Щоб запобігти потраплянню вологи та води поміж шви, краще одразу захистити їх герметиком. Варто наголосити, що дерев’яна основа краще підходить для стільникового пластику, адже під вагою монолітного вона може деформуватися.

Метал

Найкращим варіантом основи для монтування пластику є метал. Він міцний, здатен витримати великі навантаження, на нього легше фіксувати плити. Як кріпити полікарбонат до металевого каркаса?

Як і в попередньому випадку, існує кілька особливостей монтажу. Монолітні пластини краще кріпити за допомогою термошайб або саморізів точковою технікою. Важливо при цьому дотримуватися кроку між отворами довжиною у 50 сантиметрів. Також не можна забувати про те, що щілина для шурупа повинна бути на два – три міліметри більшою, ніж діаметр саморіза. Це розраховано на теплові розширення. Коли кріплять монолітний полікарбонат, допускають типову помилку –  занадто сильне затягування шурупа, яке після нагрівання матеріалу провокує появу тріщин.

Монтування стільникового пластику вимагає особливої уважності. Його треба розміщувати таким чином, щоб між ребрами жорсткості не накопичувалася вода, а стікала вниз. Торцеві крайки необхідно захищати спеціальними профілями, інакше всередину листів буде потрапляти пил та бруд. Також необхідно повернути плити до сонця тим боком, який покритий захисною плівкою або речовиною. Це захистить пластик від ушкоджень. 

Отже, ви дізналися до чого можна кріпити полікарбонат та які способи для цього використовують. Якщо ви не впевнені, що зможете здійснити подібні роботи самостійно, варто скористатися послугами професіоналів. Спеціалісти «Сотекс Трейд» швидко та якісно проведуть установку листів, а вам залишиться лише тішитися результатом.

Цей запис був опублікований в Новини. і позначено тегами permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *