Підготовка теплиці до весни, рекомендації спеціалістів

підготовка теплиці до весни

Ранньою весною усі заповзятливі господарі розпочнуть підготовку до нового тепличного сезону. Однак, лише насіння чи розсади для того, щоб врожай був плідним недостатньо — для цього потрібно прикласти чимало зусиль та часу. І насамперед важливо заздалегідь навесні підготувати та продезінфікувати теплицю. 

Отож, підготовка теплиці до весни це важливий та необхідний процес без якого про вирощування запашної зелені чи соковитих овочів можна забути. І передбачає цей процес ряд заходів, які спрямовані прибирання теплиці та на очищення ґрунту від небезпечних захворювань, шкідників та інших мікроорганізмів, життєдіяльність яких досить згубно впливає ріст тепличних культур. Також, на етапі підготовки теплиці до весни, ґрунт збагачують спеціальними речовинами для підвищення його родючість. 

Коли проводити підготовку теплиці до весняного сезону

Зазвичай, досвідчені садівники та городники прибирають у теплиці ще восени, після збору врожаю і навесні потрібно лише підготувати теплицю та грунт до саджання нових рослин. І якщо ваша теплиця була порожня та законсервована взимку, то підготовка теплиці до весняної посадки не займе у вас багато часу, а розпочинати її потрібно у кінці лютого або на початку березня. Правильна підготовка теплиці розпочинається насамперед з очищення покриття та прилеглої до теплиці територію від снігу і вже після цього можна розпочинати й інші роботи.

Оглядаємо теплицю на необхідність ремонту

Підготовка теплиці до весни обов’язково розпочинається з ретельного огляду каркаса теплиці та покриття конструкції, оскільки під вагою снігу чи під впливом сильних вітрів, ці елементи теплиці можуть зазнати пошкодження. Наприклад, якщо каркас теплиці дерев’яний, він може пригнити. У такому випадку пошкоджені елементи варто відразу замінити. Така ж ситуація і металевою основою, адже металеві елементи можуть піддаватися корозії. В такому випадку їх слід очистити від іржі та пофарбувати.  

Огляд покриття теплиць також досить важливий етап підготовки її до весняного посіву та висадки розсади. Тому, скло або плівку потрібно досить ретельно перевірити та впевнитись у цілісності покриття. Це варто зробити, особливо, якщо теплиця декілька сезонів поспіль вкрита плівкою чи склом, оскільки плівка має досить короткий термін служби, а скло може часто тріскається саме у зимовий період. Для відновлення пошкоджень чи повноцінного ремонту покриття теплиці краще вибрати якісний та надійний полікарбонат для теплиці. Покриття з полікарбонату від компанії Sotex Trade відрізняється тривалим терміном експлуатації, відмінно пропускає сонячні промені, що досить важливо для зростання рослин, а також є досить гнучким в легко встановлюється.

Очищаємо теплицю

Після огляду та проведення відновлювальних робіт усі поверхні теплиці потрібно ретельно вимити як зовні, так і всередині теплою водою. Для цього зазвичай використовують мильний розчин господарського мила та звичайну губку чи ганчірку з мікрофібри. Мильну піну можна залишити на внутрішній та зовнішній частині покриття на 10-15 хвилин, після чого гарненько змити її. Зовні мильну воду можна змити використовуючи садовий шланг,  а от всередині теплиці таку процедуру краще не проводити, щоб мильна вода не потрапила у родючі шари грунту. Для того, щоб покриття швидко висохло, можна зробити протяг відкривши усі вікна та двері теплиці, а теплі сонячні промені забезпечує ефективний прогрів і грунту і приміщення парника в цілому. Обробити мильним розчином також потрібно усі полички теплиці, а також горщики та лотки, які використовуються для розсади.

Проводимо дезінфекцію теплиці

Процедури дезінфекції ґрунту слід розпочинати за місяць до садіння рослин чи висіву насіння. І для дезінфекції теплиці та землі найкраще підходять:

 • сірчані шашки, які знешкоджують попелицю, павутинного кліща та різні грибкові спори;
 • розчин вапна, у який потрібно приготувати з додаванням мідного купоросу після чого розбризкати на стінки теплиці та пролити на усіх грядках;
 • фітоспорин, який захищає рослини від грибних та бактеріальних хвороб, таких як борошниста роса, чорна ніжка чи павутинний кліщ.

Для дезінфекції ґрунту у теплиці також можна використовувати біопрепарати, які не лише знищують шкідників, але й підвищують родючість землі та покращують її структуру.

Підготовлюємо грунт до нового сезону посадки

Всі городники знають, що перед посадкою рослин у грунт, його верхній шар, а саме 10-20 см потрібно замінити. Така процедура корисна в першу чергу для насичення коріння рослин та насіння поживними речовинами, яких міститься значно більше в оновленому шарі грунту. Також підготовка ґрунту в теплиці передбачає:

 • розпушення землі в теплиці, щоб вона поповнилась киснем;
 • створення траншеї для покращення контакту грунту з теплим повітрям;
 • поливання грядки теплою водою до насичення;
 • наповнення грунту органікою, наприклад використати компост, перегній чи торф;
 • внесення фосфорно-калійні добрива;
 • зменшення кислотність грунту наповнивши його доломітовим борошном, крейдою чи вапном;
 • підживлення землі засобами, що містять сидерати;
 • прогрівання грунту спеціальним агроволокном.

Ось такі прості заходи допоможуть вам ефективно та правильно підготувати теплицю до нового сезону та підвищити родючість ґрунту, що забезпечить комфортні умови для вирощення свіжого врожаю.  

Цей запис був опублікований в Новини. і позначено тегами permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *