Опалення теплиць з полікарбонату

теплиця

Опалення теплиці взимку дозволяє збирати урожай на власному городі цілий рік. Для вирощування овочів в зимовий період необхідно прогрівати повітря в теплиці до сприятливої температури. Для обігріву теплиць використовують різноманітні механізми. Варто зазначити, що приміщення зимового парника повинне відповідати деяким критеріям. 

Найперше, для установки такої конструкції необхідно вибрати місце на підвищенні, або створити штучний насип. Також потрібно встановити міцний каркас теплиці, щоб снігові опади не змогли проламати стелі і знищити рослини. Звісно, важливий матеріал, з якого зроблено приміщення парника. Це може бути скло або стільниковий полікарбонат, як варіант можна використати поліетилен. Однак опалення теплиць з поліетилену зовсім невигідне, тому що матеріал не здатен зберігати сталу температуру повітря.

Вибір опалення для теплиць повинен базуватися на матеріалі, з якого вона зроблена і її площі. Кожна речовина має свій коефіцієнт втрати тепла. Найкращий варіант для зведення теплиці ─ це стільниковий полікарбонат, так як він забезпечує найменші витрати енергії. Така теплиця ціна на яку є не надто високою, буде чудовою інвестицією. До Вашої уваги пропонуємо найпопулярніші способи опалення.

Види опалювальних систем для теплиць

Важливо, щоб система для опалення парника взимку не пересушувала повітря всередині приміщення, тому що це згубно впливає на ріст рослин. Нагріти повітря в теплиці можна такими системами:

  • Електричні системи опалення

В основному використання таких систем зводиться до ультрафіолетових ламп. Вони нагрівають грунт у межах тепличного приміщення. Таким чином, повітря не пересушується, а отримує тепло від землі. Потужність ламп розраховується так: на кожні 10 кв. м теплиці потрібен 1 кВ потужності. 

Цей вид опалення має один недолік. Оскільки електрика не найдешевший енергоносій, обігрів теплиці таким способом важко назвати економним. Скоротити витрати можна за допомогою встановлення датчиків температури, які будуть самостійно вмикати і вимикати лампи в разі потреби.

  • Печі на твердому паливі

Для обігріву теплиці в зимовий період можливе використання опалювальної печі, яка встановлюється при вході в парник. ЇЇ димар проводять уздовж всієї теплиці по поверхні грунту для додаткового обігріву повітря. Замість печі можна встановити котел на твердому паливі, що звільняє від обов’язку постійно підкидати дрова чи вугілля. 

  • Парове опалення

Можна організувати водяне опалення теплиці ─ така система дозволяє ефективно нагріти повітря і нагадує обігрів квартири взимку. Вода піднімається по трубах за рахунок її підігріву у котлі. Такий спосіб можна вважати удосконаленням пічного опалення, і його ККД буде вищим. Вважається, що водяне опалення являється одним з найкращих видів і дозволяє швидко нагріти повітря всередині конструкції.

  • Обігрів теплиць інфрачервоними променями

Опалення теплиць можливе і за рахунок використання інфрачервоного випромінювання. Потужність таких систем дозволяє підняти температуру повітря приміщення та не пересушує його. Кабель, який здійснює обігрів теплиці взимку, встановлюється в грунті під стеблами рослин. Щоб прокласти кабель в приміщенні, необхідно насипати подушку з щебеню і піску та укласти теплоізоляційний матеріал, який буде відбивати тепло інфрачервоного випромінювання вгору до коріння рослин. Зверху всі складові системи засипаються родючим шаром землі. Для автоматичного регулювання температури повітря в теплиці агробізнесу, система оснащується терморегулятором і датчиками температури землі і повітря.

Також в приміщенні можливе використання інфрачервоних ламп. Цей вид опалення актуальний для парників, які мають високі стелі. Принцип їх роботи полягає в відтворенні променів, схожих на сонячні. Тепло ламп поглинається предметами, стінами, підлогою, а потім це ж тепло віддається в повітря.

Крім теплового ефекту, схожого з сонячним, інфрачервоні обігрівачі мають ряд інших переваг:

  1. оптимальний розподіл тепла ─ виключено нерівномірний розподіл тепла у повітрі як у більшості обігрівачів, коли тепле повітря піднімається нагору, а холодне залишається знизу. Система обігріву променями, як уже згадувалося, нагріває не повітря, а предмети, відповідно необхідні ділянки завжди будуть прогріті до потрібної температури взимку від землі до стелі парника; 
  2. практичність ─ полягає в тому, що при наявності декількох інфрачервоних обігрівачів можливо організувати кілька зон в одній теплиці з вставленням необхідної температури повітря для кожної ділянки;
  3. бюджетність ─ економія використання приладів полягає у тому, що при правильному налаштуванні обігрівачів можна заощадити витрати електричної енергії до 40%, таке економне використання енергії особливо важливе для скорочення фінансових витрат.

Теплиці зимові — це можливість вирощувати певні види рослин круглорічно. Вивчивши всі способи опалення парників, Ви можете вибрати для себе той варіант, який буде відповідати Вашим потребам. 

На даний момент на ринку представлено безліч видів опалювальної продукції різних виробників. Якщо Ви плануєте придбати такі системи для теплиці з полікарбонату ціна них буде не надто високою, адже матеріал добре утримує тепло і Вам не доведеться витрачати кошти на надпотужні прилади. А після першого зимового врожаю Ви зрозумієте, що опалення теплиць було Вашою найкращою інвестицією.

Цей запис був опублікований в Новини. і позначено тегами permalink.