Софіти ― це панелі, які використовуються для підшивки зовнішньої сторони карниза даху. Зовні вони виглядають як сайдинг, але являються значно довшими та простішими в установці. Зараз на ринку представлені безліч видів софітів для покрівлі (системи бувають перфоровані, частково перфоровані, неперфоровані), виготовлені із різних матеріалів (вінілу, сталі, алюмінію і т. д.). Софіт ціна панелей яких залежить від багатьох характеристик, уже багато років поспіль користується значною популярністю. Варто зазначити, що найбільшим попитом користується СОФІТ BORYSZEW.
Монтаж софітів будь-якого виду своїми руками вимагає певної техніки та дотримання чіткої послідовності.
Підготовка до монтажу софітних панелей
Якщо Ви вирішили встановити софітні панелі своїми руками потрібно відповідально підійти до підготовки установки. Необхідно очистити поверхню карниза та покрівлі від забруднень та вирівняти її, щоб монтаж був максимально точним. Хоча продуценти софітів запевняють, що їх можна встановлювати при температура від 5 градусів за Цельсієм та будь-якій погоді, рекомендуємо монтувати софіт при сухій і теплій погоді (від 10 градусів).
Також, для того, щоб правильно підшити карниз даху за допомогою панелей, перед початком роботи необхідно:
- визначити скільки матеріалу Вам знадобиться;
- визначити яка загальна площа карнизу;
- вибрати вид софіту, який Ви хочете використати;
- вибрати спосіб монтажу (вони будуть описані нижче);
- вибрати фірму, софіт виробництва якої Ви будете використовувати;
- подбати про набір інструментів (комплект профілів для кріплення, ніж, саморізи, шурупокрут, фломастер, лінійка, драбина).
Послідовність установки софітів
Як кріпити софіт до стіни так, щоб він надійно тримався та не пошкодився від поривів вітру?
Монтаж софітів розпочинається із фіксації фінішної планки до лицьової сторони карнизу під прямим кутом. Кріплення планки до каркаса даху відбувається за допомогою саморізів, при цьому їх не потрібно затягувати до кінця. Плавний перехід на кутах будинку здійснюється за допомогою установки кількох j-подібних профілів, які також фіксуються саморізами. Далі потрібно прикріпити на лобову дошку j-профіль, який в свою чергу буде вставлятися у фінішний профіль. Дуже часто j-фаска (софітна панель) не щільно прилягає до лобової дошки та фінішного профіля. Щоб виправити ситуацію, варто зробити спеціалі засічки на j-фасці: для цього слід використати звичайну викрутку або просічний інструмент і легко натиснути на панель у верхній плоскій частині із внутрішнього боку. Таким самим чином робимо засічки по всій довжині панелі. В результаті, із зовнішнього боку j-фаски утворюються засічки, які не дозволяють панелі випасти із фінішної планки. Щоб монтаж був якісним, відстань між засічками повинна складати 30-40 см. Така система установки забезпечить довговічність софітів.
Наступним кроком є згинання j-фаски по краях на 5-7 сантиметрів. Це потрібно для того, щоб деталь правильно переходила у фронтоні. Далі вставляємо j-фаску у фінішний профіль таким чином, щоб вона трималася виключно за допомогою засічок. Опісля, додатково кріпимо j-фаску до нижньої дошки покрівлі за допомогою j-профіля та саморізів. Завдяки тому, що j-фаска загнута по боках, стики на кутах будинку виходять рівними та акуратними. Щоб приховати саморізи, найкраще використати молдинг, який також фіксується за допомогою саморізів.
Наступним кроком є підшивка карнизних звисів. Ми рекомендуємо обирати перфоровані софіти, що забезпечують нормальний кругообіг повітря.
Існує два способи підшивки ― діагональний та горизонтальний:
- При діагональному методі монтажу софітів панелі розташовуються паралельно до покрівельного звису даху. Щоб виконати монтаж таким чином, кріпильний профіль встановлюють прямо на каркаси. Діагональний метод установки підходить не для кожного даху: він підходить для покрівель, нахил яких складає близько 25 градусів, а довжина схилу ― не більше 5-6 метрів. Цей варіант підшивки не надто зручний, тому що кріплення софітів відбувається в важкодоступних місцях, крім того, він забирає більше часу та збільшує витрату матеріалу.
- Горизонтальна підшивка: якщо при діагональній підшивці софіти кріпляться паралельно до звису даху, то при горизонтальній техніці монтажу софітів деталі встановлюються паралельно до рівня грунту. Установка горизонтальним методом розпочинається із спорудження короба за допомогою дерев’яних брусків чи металевих профілів. Вони виступають в якості деталей, на які монтуються панелі під прямим кутом до стіни. Такий метод вирізняється економією матеріалів та часу. Якщо Ви плануєте зробити монтаж софітів самостійно, то радимо скористатися саме цим методом, адже він найкраще підходить для непрофесіоналів.
Описана система допоможе Вам самостійно встановити софітні панелі. Якщо Ви не зрозуміли як кріпити софіт на карниз, вже неодноразово шукаєте монтаж софітів своїми руками інструкція в інтернеті, але це не приносить результатів, тоді краще звернутися за допомогою до спеціалістів по монтажу. В іншому випадку Ви можете встановити панелі неправильно і зазнати матеріальної шкоди. Придбати софіт львів та замовити його установку можливо у Сотекс трейд. Серед послуг компанії представлені панелі та підшивка даху ціна Вас приємно здивує.