Монолітний полікарбонат розміри і характеристики

Монолітний полікарбонат розміри і характеристики

Монолітний полікарбонат характеристики якого визначають його стійкість і міцність, уже багато років поспіль являється найпопулярнішим матеріалом для виготовлення зовнішньої реклами, захисних перегородок вздовж шосе, куполів навколо басейнів та іншого.

В останні роки полікарбонатні панелі стали альтернативою кварцовому і силікатному склу. Сфера використання монолітних листів включає всі сфери ― від будівництва до торгівлі і рекламного бізнесу. Найчастіше плити будівельного полікарбонату застосовують для наступних цілей:

  • зведення теплиць, оранжерей, зимових садів;
  • спорудження прозорих куполів;
  • скління вертикальних поверхонь будинків;
  • установка перегородок в офісних приміщеннях і адміністративних будівлях;
  • виготовлення зовнішньої реклами;
  • виробництво навісів і козирків в будівлях, на зупинках транспорту.

Доступна ціна в поєднанні з підвищеною міцністю і тривалим періодом експлуатації роблять застосування монолітних листів більш ефективним в порівнянні зі звичайним склом.

Властивості та характеристики

Монолітний полікарбонат застосування знайшов у багатьох сферах, завдяки своїм винятковим властивостям. Цей матеріал витривалий до несприятливих погодних умов, міцний, а також універсальний. 

Міцність та стійкість

Саме міцність та ударостійкість робить полікарбонат затребуваним серед власників дачних господарств. Теплиці, виготовлені з полікарбонатних листів, можуть витримувати істотні механічні навантаження, не боячись сильних поривів вітру, морозів і атмосферних опадів та зберігаючи свою форму. Монолітні панелі не вбирають воду і не деформуються під її впливом.

Фізико-технічні характеристики полікарбонатного листа виглядають наступним чином:

Міцність при розтягуванні (для листів товщиною 3 мм) ― 65 МПа;

Подовження при розтягуванні ― 6%;

Ударне навантаження ― 158 Дж.

Гнучкість

Монолітний полікарбонат має здатність згинатися при нормальних умовах зовнішнього середовища. Відмінні показники гнучкості дозволяють використовувати листи не тільки для звичайних прямокутних теплиць, але і для парників аркового типу. Зважаючи на вигнуту форму, на поверхні парників не скупчуються сніг і дощова вода.

Однак варто зважати на те, що матеріал має параметр мінімального радіусу вигину, який може залежати від його товщини. Так, для виробів 3 мм він становить 430-460 мм, для листів 10 мм ― від 1470 до 1510 мм.

Хімічна стійкість

Монолітний полікарбонат характеристики якого забезпечують його стійкість, має властивість протистояти агресивному середовищу. Плити стійкі до впливу таких хімічних речовин, як спирт, органічні жири, слабкі розчини кислот. Як наслідок, споруди із монолітного полікарбонату можна мити зсередини і зовні від бруду та пилу, а також виконувати будь-які роботи, пов’язані з переліченими речовинами.

Однак слід пам’ятати, що полімер стійкий далеко не до всіх хімічних речовин. Він здатний вступати в реакцію з аміаком, пропаном, борною і оцтовою кислотою, мінеральними оліями.

Ізоляційні властивості

Усі види монолітного полікарбонату мають меншу теплопровідність, ніж скло. така властивість особливо важлива при будівництві теплиць. Парник, накритий полікарбонатними листами, швидко накопичує тепло і утримує його в приміщенні, не дозволяючи йому виходити в атмосферу при зниженні температур.

Згідно з дослідженнями, рівень звукоізоляції листів товщиною від 4 мм до 12 мм становить від 18 до 23 дБ. Низька щільність і в’язка структура полімерної плити сприяють ефективному поглинанню звуків, тому використання монолітного листа для даху вважається оптимальним рішенням при облаштуванні світлопрозорих конструкцій.

Світлопропускання

Листам монолітного полікарбонату здатні пропускати від 86 до 90% світла. Варто звернути увагу, що на відміну від стільникового полікарбонату, монолітний не здатен добре розсіювати світло. Тому виробники часто додають в нього спеціальні додатки у вигляді гранул, які змінюють його оптичні властивості і дозволяють досягти максимального розсіювання променів.

Стійкість до УФ-променів і перепадів температур

Основним негативним фактором, що впливає на термін служби виробів, є ультрафіолетове випромінювання. Щоб уникнути його негативного впливу на виріб, лист покривають захисною УФ-плівкою, яка затримує і поглинає ультрафіолетову частину спектру, але пропускає інфрачервоне світло. 

Морозостійкість пластика дозволяє застосовувати його для зведення покрівлі і облаштування теплиць навіть в умовах суворого клімату. Монолітна панель витримує морози до -50 ° С, причому як при короткостроковій, так і при тривалій експлуатації. Теплостійкість більшості марок продукції досягає +120°С (дізнатися більше можна відвідавши сайт виробника монолітного листа). Завдяки низькому коефіцієнту теплового розширення плити можна використовувати для спорудження високоточних конструкцій.

Застосування в залежності від розмірів

Монолітний полікарбонат розміри якого дозволяють використовувати його для будь-яких цілей, включає в себе широкий спектр виробів товщиною 1,5-20 мм. Чим товща плита, тим нижча її теплопровідність, що забезпечує істотне зниження витрат на енергоресурси при опаленні приміщень. Однак вибір тих чи інших габаритів повинен варіюватися відповідно до призначення плит. Використання в залежності від товщини може бути наступним:

  • до 4 мм ― облаштування козирків, виготовлення рекламних вивісок, будівництво невеликих теплиць;
  • від 6 до 8 мм ― зведення парників, навісів, оранжерей;
  • 10 мм ― використання для влаштування різних перегородок, бар’єрів на автодорогах;
  • понад 10 мм ― монтаж світлопрозорої покрівлі або вставок на даху.
Цей запис був опублікований в Новини. і позначено тегами permalink.